690 680 960

Nie zdążyli zatrzymać kłusowników na gorącym uczynku. Jednak wystarczyło to, co znaleźli u nich w samochodzie

Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom gminy Janów Podlaski, którzy kłusowali na starorzeczu Bugu. Wpadli, kiedy wracali z połowu.

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu w Janowie Podlaskiem uzyskali informację o kłusownikach. Mieli to być dwa mieszkańcy gminy Janów Podlaski. Co więcej akurat znajdowali się na starorzeczu Bugu, zajęci wyciąganiem z wody sieci.

Policjanci ruszyli na miejsce, jednak nie udało im się zatrzymać mężczyzn na gorącym uczynku. Wiedząc jednak, jakim pojazdem poruszają się kłusownicy, zatrzymali ich samochód do kontroli. W środku znajdowały się narzędzia połowowe, w tym ponton i drygawice. Było też kilka kilogramów ryb m.in. szczupaki, karasie i liny.

Zarówno 25-latek jak też jego 41-letni znajomy zostali przewiezieni na komisariat i przesłuchani. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Młodszy z mężczyzn, który znajdował się za kierownicą hyundaia, odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Jeszcze za gwałt niech ich wsadzą bo też mieli narzędzia 😉

    • ale doczytałeś, że znaleźli przy nich ryby? Bo jak nie, to Twój post nic nie wnosi… Gratulacje dla Policji! Tępić kłusoli!

  2. A może wiezli te ryby do domu dziecka?

  3. Kłusownicy nie byliby jeszcze tak szkodliwi gdyby robili odsiew tego co złapali, a tu oczka małe i w drygawicy i w węcierzu więc na przemiał szła też i mniejsza ryba której daleko do wymiaru. To skąd mają być ryby skoro głąby biorą jak leci, powinni tępić porządnie takie zachowania.

    • Pegeerowskie myślenie z lat 80 tych. Kłusownicy nieszkodliwi… Bo państwowe, czyli niczyje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!