Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin ponownie na trasie Tour de Pologne

Lublin znajdzie się na trasie tegorocznej edycji Tour de Pologne Woman. Impreza odbędzie się od 28 do 30 czerwca 2024 w całości na terenie województwa lubelskiego.

Wraca Tour de Pologne Women. Około 50 drużyn zgłosiło chęć udziału w wyścigu, który odbędzie się od 28 do 30 czerwca 2024 w całości na terenie województwa lubelskiego. Pierwsza edycja Tour de Pologne Women odbyła się w 2016 roku. Wygrała mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, która potwierdziła, że potrafi być skuteczna także na szosie, czyli Jolanda Neff. Najlepsza z Polek, Paulina Brzeźna-Bentkowska skończyła wyścig tuż za podium, na czwartej pozycji.

– Nie ma dziś bardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu niż kolarstwo kobiet. Oglądanie pań w akcji to wielkie emocje i dostrzega to cały kolarski świat. My organizowaliśmy taki wyścig już osiem lat temu, a teraz wracamy. W tym roku przeprowadzimy trzyetapową imprezę – mówi Czesław Lang.

– Pod koniec czerwca zapowiadają nam się wspaniałe emocje sportowe, bo Lublin będzie gościł uczestniczki kobiecej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wraz z ekipą Lang Team planujemy szczegóły organizacyjne. Z całą pewnością kibice kolarstwa będą mogli obserwować etap jazdy na czas na trasie biegnącej przez Krakowskie Przedmieście i al. Racławickie – poinformował prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Kiedy w 1993 roku Lang zaczął odpowiadać za organizację męskiego Tour de Pologne, szybko zaczął go rozwijać, a efektem było wejście do cyklu UCI ProTour, który powstał w 2005 roku.

– Przy okazji Tour de Pologne co roku spotykamy przy trasie około trzech i pół miliona widzów, a wyścig stał się wizytówką naszego kraju na całym świecie, bo transmisja dociera do krajów na wszystkich kontynentach. Jestem przekonany, że Tour de Pologne Women wszyscy będą oglądali z zapartym tchem. Tym bardziej że nasze kolarki, z Katarzyną Niewiadomą na czele, spisują się w ostatnich latach rewelacyjnie – dodaje Lang.

(Źródło: UM Lublin)

22 komentarze

  1. jak dla mnie to za duzo reklam puszczają na trasie w relacji tv wiec jaka to wizytówka skoro w najciekawszych miejscach jest przerywana transmisja na reklamy

Dodaj komentarz

Z kraju