Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Biedronki zawitały polskie truskawki. Sieć ma propozycję dla rolników

To już oficjalne – wiosna zawitała do Polski, a do Biedronki polskie truskawki. Tym samym sieć rozpoczyna sezon na owoce, w których zaklęte jest piękne słońce. Już od środy 10.04 w 2000 sklepów na terenie Polski można kupić pierwsze owoce z polskich upraw.

Od środy 10.04 polskie truskawki są już dostępne w sieci sklepów Biedronka. Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafią do sklepów sieci Biedronka to odmiana Malling Centenary. Pochodzą z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim. Jest to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie.

Truskawka to jeden z ulubionych owoców wśród klientów Biedronki, w 2023 roku sieć sprzedała łącznie ponad 8,5 mln kilogramów tego przysmaku.

– Cieszę się, że możemy powitać w sklepach Biedronki pierwsze truskawki z polskich upraw. Owocna współpraca z polskimi dostawcami pozwala nam co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia – informuje Piotr Stępień, kupiec owoców w sieci Biedronka.

Chcesz sprzedać truskawki do Biedronki?

Wczesne dostawy truskawek możliwe są dzięki strategii współpracy Biedronki z gospodarstwami rolnymi z naszego kraju. Jednym z priorytetów i filarów strategii Biedronki są zakupy od lokalnych, rodzimych producentów i zawsze, jeśli jest to tylko możliwe 100% owoców i warzyw, które można wyhodować w Polsce, pochodzi od polskich rolników. W ramach struktury sieć posiada stanowiska kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują także mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych, którym proponują nawiązanie współpracy z Biedronką.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://www.biedronka.pl/front/form/farmers

2 komentarze

  1. Dobrze kombinujcie, po tej aferze z szit towarami ua. Teraz czas na Polskie bez względu skąd jest. Tempa masa łyknie i zaraz zapomni, znowu zwiększa się obroty i więcej pieniążków będzie wypływać do Portugalii. A ciemna cholota będzie coraz większymi podatkami obciążana, no skądś trza brać te dutki

  2. Biedronka to najlepszy sklep spożywczy, tam tylko kupuje!!!! Mają najniższe ceny, a jakość towaru lepszą niż w Lidlu.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112