Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkasz w Świdniku? Nadjeżdża bezpłatna mammografia!

Mieszkanki Świdnika i okolic w wieku od 45 do 74 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, już niebawem mogą skorzystać z tego badania w mammobusie. Wizyta w całości jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mammobus będzie czekał na panie w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia w godzinach 9.00-17.00 w Świdniku przy skateparku ul. Piłsudskiego. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, należy jedynie wcześniej dokonać telefonicznej rejestracji pod numerem telefonu 58 767 34 44.Na miejscu trzeba mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Statystyki pokazują, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Z danych naukowych wynika, że regularne badania mammograficzne pomagają w jego wykryciu już we wczesnym stadium, co zwiększa szansę na całkowite wyleczenie.

– Mammografia polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich tzw. screeningu, po dwa dla każdej piersi. W trakcie badania pierś jest lekko uciskana. Dzięki zdjęciom lekarz jest w stanie ocenić jej stan i utkanie oraz wykryć ewentualne zmiany – tłumaczy Dorota Sepko, wiceprezes Stowarzyszenia Moja Mammografia.

Wizyta w mammobusie nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa około 15 – 20 minut. Pojazd wyposażony jest w poczekalnię oraz przebieralnię. W trakcie badania o komfort pacjentki zadba technik elektroradiologii.

– Mammografia jest sprawdzoną i skuteczną metodą wykrywania zmian w piersiach. Warto skorzystać z badania w mammobusie, ponieważ dysponujemy jednym z najnowocześniejszych i najdokładniejszych sprzętów, jaki jest dostępny na rynku. Nasi technicy to doświadczeni profesjonaliści, którzy rocznie wykonują nawet ponad 210 tys. takich badań – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust sp. z o. o. Więcej terminów na bezpłatne badania mammograficzne można znaleźć na stronie https://www.nfz-gdansk.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow .

Mieszkasz w Świdniku? Nadjeżdża bezpłatna mammografia!

fot. mat. organizatora

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112