Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Futbol australijski w Lublinie. 20 kwietnia odbędzie się rekrutacja do drużyny

20 kwietnia zapraszamy na rekrutację do lubelskiej drużyny futbolu australijskiego. W mediach społecznościowych zespół działa jako Lublin Hornets i potrzebuje osób, które nie boją się spróbowania nowego sportu.

Rekrutację poprowadzi rodowity Australijczyk, a zarazem prezes Polskiego Związku Futbolu Australijskiego – Phil Forbes. Razem z graczami z Warszawy przyjedzie do Lublina żeby nie tylko pokazać sport, ale także porozmawiać z każdym chętnym, niekoniecznie o futbolu.

– Spotykamy się 20 kwietnia o godzinie 12:00 na Czechowie na boisku ,,Fryderyk” (ul. Noskowskiego). Rekrutacja będzie polegać na krótkiej rozgrzewce i nauce podstawowych zagrań: kopnięcia owalnej piłki, łapania, podawania piłki poprzez uderzenie pięścią (handball), strzałów na bramkę. Wszystkiego można się nauczyć od podstaw, nie jest koniecznie specjalne przygotowywanie się. Wystarczy obuwie sportowe i chęci. Na początku stawiamy przede wszystkim na zabawę jednak celem jest stworzenie stałej grupy, która będzie trenować australijską odmianę futbolu – informuje organizator wydarzenia Łukasz Matuszuk.

Mile widziane są wszystkie osoby – kobiety i mężczyźni, z doświadczeniem w sporcie oraz takie, które nigdy nie trenowały żadnego sportu. Futbol australijski jest sportem egalitarnym – każdy w drużynie się sprawdzi. Zachęcamy także do kontaktu przez media społecznościowe Lublin Hornets (Facebook oraz Instagram).

Sobota 20 kwietnia
godzina 12:00
Boisko ,,Fryderyk”, ul. Noskowskiego

Jeden komentarz

  1. Wymyślcie swoją dyscyplinę np. dmuchanie koleżki.

Dodaj komentarz