Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Polska zapaśniczka Anhelina Łysak trzecia na świecie

Zapaśniczka Anhelina Łysak może pochwalić się kolejnym międzynarodowym sukcesem. Zawodniczka klubu Cement Gryf Chełm zajęła trzecią lokatę w rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) w kategorii kobiet do 57 kg.

Anhelina Łysak jako pierwsza z polskich zapaśników i zapaśniczek zdobyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Reprezentantka Cement Gryf Chełm ma na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym mistrzostwo świata U-23 w 2021 roku, czy brązowy medal wywalczony na Mistrzostwach Świata w Zapasach w 2022 roku.

Zdobycie przepustki do Paryża nie spowodowało jednak, że Anhelina osiadła na laurach – przeciwnie, zapaśniczka nadal prze do przodu, osiągając kolejne sukcesy. W ciągu ostatnich miesięcy 26-latka stale wykazuje się znakomitą formą i triumfuje podczas międzynarodowych rywalizacji. Jednym z jej najświeższych sukcesów jest brązowy medal wywalczony w lutym br. podczas zapaśniczych mistrzostw Europy seniorów w Bukareszcie.

Teraz do imponującej kolekcji podopiecznej KSG “Olympic Dreams” doszedł nowy powód do dumy – trzecia lokata w rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) w kategorii kobiet do 57 kg. UWW to najważniejsza instytucja zapaśnicza, sankcjonująca zawody w zapasach.

– 3. miejsce w rankingu światowym to dla mnie ogromny sukces, ale mimo wszystko spodziewany. To wyróżnienie, na które pracowałam cały zeszły sezon, zajmując medalowe miejsca podczas międzynarodowych turniejów. Bardzo się cieszę, że udało mi się zająć tak wysokie miejsce, które motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy, aby w przyszłości stać się numerem 1! – komentuje reprezentantka Fundacji KSG “Olympic Dreams” Anhelina Łysak.

Anhelina musiała uznać wyższość jedynie Mołdawianki Anastasii Nichity i Japonki Sakurai Tsugumi, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu.

4 komentarze

  1. Rzeczywiście łysak

    • I Polka.
      Anhelina Wiktoriwna Łysak (ukr. Ангеліна Вікторівна Лисак; ur. 12 stycznia 1998) – ukraińska, a od 2021 roku polska zapaśniczka walcząca w stylu wolnym.

  2. Krzysztof Muszczyk

    Polka, która o ojczyźnie przypomniała sobie jak rakiety zaczęły nad głową spadać. W lubelskich knajpach i ogródkach w lecie pełno takich „Polaków”, albo „studentów” ze Wschodu. 😆

  3. Cieszę się, że ktoś chce być Polakiem . Jeśli nawet jest to za obopólną korzyścią, to nic złego.

Dodaj komentarz

Z kraju