Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Europejski Tydzień Szczepień

W dniach 21 – 27 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień 2024. Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem wydarzenia jest zwiększenie wiadomości społecznej na temat szczepień oraz podkreślanie ich znaczenia w ochronie naszego zdrowia na każdym etapie życia.

24 kwietnia zapraszamy do Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na dwa spotkania poświęcone tematyce szczepień.

– Ważne jest aby informacje na temat szczepień i szczepionek czerpać z wiarygodnych źródeł, tj. od pracowników medycznych, lokalnych instytucji sanitarnych albo w NFZ  – mówi Paweł Piróg, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Dlatego też, jutro w „Środę z Profilaktyką”, której tematyka jest poświęcona szczepieniom zaprosiliśmy do współpracy ekspertów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, a także z Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – dodaje dyrektor Piróg. 

Spotkanie z ekspertami stacji sanitarno-epidemiologicznych

W środę, od godziny 8.30 do 10.30 organizatorzy zapraszają na spotkanie z ekspertami z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się: 

  • jak chronić się przed chorobami zakaźnymi
  • jak wygląda kalendarz szczepień dzieci
  • czy choroby wieku dziecięcego zagrażają dorosłym i czy warto stosować w związku
    z tym szczepienia przypominające?
  • o jakich szczepieniach należy pamiętać przed egzotyczna podróżą?

Przewidziany też jest quiz wiedzy na temat szczepień, będzie także można sprawdzić w specjalnym urządzeniu czy prawidłowo myjemy ręce. 

Spotkanie z farmaceutami

Od godziny 11.00 do 14.00 na temat szczepień i samych szczepionek będą rozmawiać farmaceuci z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i z Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. 

– Farmaceuci są bardzo ważnym wsparciem w procesie zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego. Akcję szczepień w aptekach rozpoczęliśmy w reakcji na pandemię – mówi Paweł Piróg, dyrektor Lubelskiego OW NFZ. Aktualnie w aptekach można zaszczepić się nie tylko przeciwko COVID 19, ale także przeciwko grypie i pneumokokom. W naszym regionie mamy 26 umów na wykonywanie szczepień w aptekach – dodaje dyrektor Piróg.

Szczepionki mogą odegrać kluczową rolę w utrzymaniu naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich. Podobnie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, regularne badania kontrolne, szczepionki są filarem dobrego zdrowia.

Przyjdź w środę 24 kwietnia do Sali Obsługi Klientów NFZ w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4 i upewnij się „Dlaczego warto się szczepić”.

 

2 komentarze

  1. brak kijka pod ręką trzeba by cichaczem do lasu pójść żeby zomo nie widziało i zapukać w szybę

  2. Właśnie tego się boją, wzrostu świadomości społecznej. Zaczynamy czytać, oglądać a nie tylko propaganda głównego ścieku. Za to co nam zrobili plandemią to powinno wielu odsiedzieć i stracić dorobki swojego życia. Ale jak to mówią – cygan przez wieś idzie tylko raz. Mimo iż dla wielu ten raz to było o raz za dużo. Sezon zgonów z przyczyn naturalnych 50 się zaczyna, tak jak niewinne pytanie – czy pacjent był szczepiony…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112