Od minionego czwartku do soboty na terenie powiatu bialskiego doszło do czterech pożarów samochodów. Łącznie uszkodzeniu uległo pięć pojazdów. Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia w każdym przypadku było zwarcie instalacji elektrycznej.
Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży w tym: wyposażenia wynajmowanego mieszkania, a także groźby karalne i udzielenie narkotyków. Zarzuty w tej sprawie usłyszało również pięć kolejnych osób w wieku 22-41 lat.
Międzyrzeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywiązał psa do drzewa i porzucił go. 38-latek w rozmowie z policjantami nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił.
Pozytywnym wynikiem zakończyła się standardowa kontrola przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Kolejnym krokiem, po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót, będzie podpisanie umowy.
We wtorek proboszcz jednej z parafii na terenie powiatu bialskiego rozmawiając z oszustem stracił ponad 11 tysięcy złotych. Duchowny uwierzył, że pieniądze na jego koncie są zagrożone a mężczyzna, który się z nim kontaktuje jest policjantem.
Policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji i pakowania papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej.
Wczoraj informowaliśmy o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 2. Kierowca pojazdu osobowego wjechał tam w naczepę ciężarówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna twierdził, że spożywał go już po zdarzeniu.
Na prostym odcinku drogi, zjechał nagle na prawą stronę jezdni. Następnie auto z impetem uderzyło w tył naczepy ciągnika siodłowego. Jedna osoba została ranna.
Mandat karny w wysokości 2500 złotych otrzymał 52-letni kierowca forda, który na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego przekroczył dozwoloną prędkość. Obywatel Białorusi był przekonany, iż jedzie zgodnie z przepisami, z uwagi na licznik, który wskazywał prędkość w milach…
66-letni mieszkaniec gminy Łomazy odpowie przed sądem za nielegalną produkcję alkoholu. Wiszniccy kryminalni w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli aparaturę do destylacji alkoholu oraz gotowy już produkt.
W czwartkowy wieczór na drodze krajowej nr 2 doszło do kolizji z udziałem pojazdu osobowego. Kierujący autem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.
Auto wpadło w poślizg, po czym uderzyło w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Teraz sprawą kolizji zajmują się policjanci.
W środę w parku w Międzyrzecu Podlaskim przechodzień natrafił na psa przywiązanego łańcuchem do drzewa. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności.
Bialscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch poszukiwanych mężczyzn. Obaj wpadli w ręce mundurowych, bo nie mieli założonych maseczek.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który rzucił butelką w autobus komunikacji miejskiej wybijając szybę. W wyniku zdarzenia powstały straty o wartości ponad 2 tys. złotych. Wkrótce 26-latek stanie przed sądem.