690 680 960

Podczas prac ziemnych natrafili na granat moździerzowy. Interweniowali saperzy

Wczoraj w Sławatyczach, podczas prac ziemnych, ujawniony został granat moździerzowy. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy zneutralizowali znalezisko. W czasie podjęcia niewybuchu niezbędne było wstrzymanie ruchu na drodze wojewódzkiej.

We wtorek po południu policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu w Sławatyczach przedmiotu przypominającego niewybuch. Zdarzenie miało miejsce podczas prac ziemnych wykonywanych w rejonie drogi wojewódzkiej nr 816.

Prace zostały wstrzymane, a na miejscu pojawili się funkcjonariusze wisznickiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Okazało się, jest to granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu, jak też pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. Na czas podjęcia niewybuchu niezbędne było wstrzymanie ruchu na drodze wojewódzkiej.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Będzie jak znalazł

  2. Skąd widowmo,że to był niewybuch,a nie na przykład porzucony albo zgubiony pocisk?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!