690 680 960

Nastolatek podejrzany o zabicie lisa z kuszy oraz zranienie kota. Ma jeszcze coś na sumieniu (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali 17-latka, który podejrzany jest o zabicie z kuszy lisa i ranienie kota. Dodatkowo nastolatek odpowie za wytwarzanie środków odurzających. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili ponad 800 gramów suszu ziela konopi.

Policjanci z Wisznic w połowie marca otrzymali zgłoszenie o rannym kocie. Zgłaszający przekazał, że nieznany sprawca strzelił do zwierzęcia prawdopodobnie z łuku, zaś strzała pozostała w ciele czworonoga. Dzięki szybkiej interwencji zwierzę przeżyło. Sprawą zajęli się kryminalni wisznickiego komisariatu.

Mundurowi dotarli do 17-latka z powiatu bialskiego mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Co więcej policjanci posiadali informacje, że młodzieniec może mieć znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów suszu konopi oraz kuszę i strzały, które odpowiadały tej zabezpieczonej przy rannym zwierzęciu. 17-letni mieszkaniec powiatu bialskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

W toku śledztwa policjanci ustalili, że zabezpieczony susz pochodzi z wcześniejszej uprawy. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że młodzieniec podejrzany jest również o uśmiercenie lisa, do którego strzelił z kuszy. Przed zdarzeniem zwierzę miało wejść na jego posesję zamieszkiwaną przez nastolatka.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 17-latka tymczasowy areszt. Młodzieniec odpowiadał będzie za uprawę konopi i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków oraz przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

 1. Jak tak zaczyna, to jak skończy 🤔

 2. A czemu Nowaka wypuścili z aresztu? Aaa, już wiem. Bo nieporównanie więcej przeskrobał.

 3. świeży towarek pod celą , mama bedzie musiała mu wazelinke podać

 4. No to 18-nastkę będzie świętował w pierdlu 🙂 Nie ma co, z przytupem wchodzi w dorosłość.

 5. No to 18-nastkę będzie świętował w mamrze 🙂 Nie ma co, z przytupem wchodzi w dorosłość.

 6. Rodzice go nie kochali i takie są właśnie skutki. I zaznaczam, bezstresowe „wychowanie” też się zalicza do braku zainteresowania latoroślą.

 7. Jakiś czas temu obowiązywał przepis mówiący, że „lisy i tchórze, w obrębie swoich zwartych zabudowań, może chwytać i zabijać każdy”. I komu to przeszkadzało?

  • Niedorozwiniętym miłośnikom zwierząt mieszającym w bloku i posiadającym ziemię jedynie w doniczkach.
   Ewentualnie drugiej odsłonie im podobnych.
   Czyli tych co sprzedali klitkę w bloku i teraz mają domek na peryferiach na nędznych 15 arach działki, takich ciut większych akwarystach 😆

 8. To dobrze, że pospolitego lisa, gorzej tego z TVN.

 9. to co? może powinien uczcić pełnoletniość kastracją za pomocą harpuna?

 10. E tam lis szkodnik i nie jest po ochroną plaga tego jest ,Żaden myśliwy nie strzeli bo amunicja kosztuje. Ale za kota i sianko to już powinien oberwać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt