Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nastolatek podejrzany o zabicie lisa z kuszy oraz zranienie kota. Ma jeszcze coś na sumieniu (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali 17-latka, który podejrzany jest o zabicie z kuszy lisa i ranienie kota. Dodatkowo nastolatek odpowie za wytwarzanie środków odurzających. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili ponad 800 gramów suszu ziela konopi.

Policjanci z Wisznic w połowie marca otrzymali zgłoszenie o rannym kocie. Zgłaszający przekazał, że nieznany sprawca strzelił do zwierzęcia prawdopodobnie z łuku, zaś strzała pozostała w ciele czworonoga. Dzięki szybkiej interwencji zwierzę przeżyło. Sprawą zajęli się kryminalni wisznickiego komisariatu.

Mundurowi dotarli do 17-latka z powiatu bialskiego mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Co więcej policjanci posiadali informacje, że młodzieniec może mieć znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów suszu konopi oraz kuszę i strzały, które odpowiadały tej zabezpieczonej przy rannym zwierzęciu. 17-letni mieszkaniec powiatu bialskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

W toku śledztwa policjanci ustalili, że zabezpieczony susz pochodzi z wcześniejszej uprawy. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że młodzieniec podejrzany jest również o uśmiercenie lisa, do którego strzelił z kuszy. Przed zdarzeniem zwierzę miało wejść na jego posesję zamieszkiwaną przez nastolatka.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 17-latka tymczasowy areszt. Młodzieniec odpowiadał będzie za uprawę konopi i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków oraz przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Nastolatek podejrzany o zabicie lisa z kuszy oraz zranienie kota. Ma jeszcze coś na sumieniu (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

 1. Jak tak zaczyna, to jak skończy ?

 2. A czemu Nowaka wypuścili z aresztu? Aaa, już wiem. Bo nieporównanie więcej przeskrobał.

 3. świeży towarek pod celą , mama bedzie musiała mu wazelinke podać

 4. No to 18-nastkę będzie świętował w pierdlu 🙂 Nie ma co, z przytupem wchodzi w dorosłość.

 5. No to 18-nastkę będzie świętował w mamrze 🙂 Nie ma co, z przytupem wchodzi w dorosłość.

 6. Rodzice go nie kochali i takie są właśnie skutki. I zaznaczam, bezstresowe „wychowanie” też się zalicza do braku zainteresowania latoroślą.

 7. Jakiś czas temu obowiązywał przepis mówiący, że „lisy i tchórze, w obrębie swoich zwartych zabudowań, może chwytać i zabijać każdy”. I komu to przeszkadzało?

  • Niedorozwiniętym miłośnikom zwierząt mieszającym w bloku i posiadającym ziemię jedynie w doniczkach.
   Ewentualnie drugiej odsłonie im podobnych.
   Czyli tych co sprzedali klitkę w bloku i teraz mają domek na peryferiach na nędznych 15 arach działki, takich ciut większych akwarystach ?

 8. To dobrze, że pospolitego lisa, gorzej tego z TVN.

 9. to co? może powinien uczcić pełnoletniość kastracją za pomocą harpuna?

 10. E tam lis szkodnik i nie jest po ochroną plaga tego jest ,Żaden myśliwy nie strzeli bo amunicja kosztuje. Ale za kota i sianko to już powinien oberwać.