690 680 960

Kradł elementy trakcji kolejowej. Część skradzionych przedmiotów miał w samochodzie

Policjanci z Terespola zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież elementów trakcji kolejowej. 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Terespola ustalili, że mieszkaniec gminy Terespol podejrzewany jest o kradzież metalowych elementów trakcji kolejowej. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia w miejscowości Małaszewicze i nie zostało ono jeszcze zgłoszone na policję.

W trakcie czynności mundurowi potwierdzili posiadane informacje. Większość skradzionych elementów ujawnili w samochodzie należącym do podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna pozostawił auto nieopodal miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, natomiast 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że skradzione elementy zamierzał sprzedać na złom, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż wcześniej odwiedzili go mundurowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Nie powinien kraść, ale robił to co najlepiej umiał, kradł, bo jakby na to nie patrzeć, ale to też „brat” w Chrystusie, człowiek, a jeść (i wypić) coś trzeba.
    Ale pozytywy też tu dostrzec można… jak byłem sporo młodszy i ja trudniłem się zbieraniem złomu, ale do jego transportu od nieco bardziej bogatszego sąsiada pożyczałem taczkę, teraz w lepszych czasach w XXI wieku, proszę, samochodem złomiarz jeździ…

  2. Nie „trakcji” (bo ta może być parowa, spalinowa, elektryczna itp.), ale „sieci trakcyjnej”.

  3. Trakcja to śmierć. Tory …. To jest przyszłość

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt