Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kradł elementy trakcji kolejowej. Część skradzionych przedmiotów miał w samochodzie

Policjanci z Terespola zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież elementów trakcji kolejowej. 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Terespola ustalili, że mieszkaniec gminy Terespol podejrzewany jest o kradzież metalowych elementów trakcji kolejowej. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia w miejscowości Małaszewicze i nie zostało ono jeszcze zgłoszone na policję.

W trakcie czynności mundurowi potwierdzili posiadane informacje. Większość skradzionych elementów ujawnili w samochodzie należącym do podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna pozostawił auto nieopodal miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, natomiast 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że skradzione elementy zamierzał sprzedać na złom, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż wcześniej odwiedzili go mundurowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kradł elementy trakcji kolejowej. Część skradzionych przedmiotów miał w samochodzie

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Nie powinien kraść, ale robił to co najlepiej umiał, kradł, bo jakby na to nie patrzeć, ale to też „brat” w Chrystusie, człowiek, a jeść (i wypić) coś trzeba.
    Ale pozytywy też tu dostrzec można… jak byłem sporo młodszy i ja trudniłem się zbieraniem złomu, ale do jego transportu od nieco bardziej bogatszego sąsiada pożyczałem taczkę, teraz w lepszych czasach w XXI wieku, proszę, samochodem złomiarz jeździ…

  2. Nie „trakcji” (bo ta może być parowa, spalinowa, elektryczna itp.), ale „sieci trakcyjnej”.

  3. Trakcja to śmierć. Tory …. To jest przyszłość

Z kraju