Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Korzystał z pozostawionych kluczyków w stacyjkach. Odpowie za krótkotrwałe użycie 4 samochodów

23-letni mieszkaniec gminy Rokitno decyzją sądu najbliższe miesiące spędzie w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o krótkotrwałe użycie 4 samochodów, jazdę wbrew zakazowi oraz „na podwójnym gazie”. W każdym przypadku sprawca wykorzystywał fakt pozostawienia kluczyków w stacyjkach aut.

W minioną niedzielę bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży zaparkowanego BMW. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Rokitno. Policjanci janowskiego komisariatu zajmujący się sprawą ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 23-letni mieszkaniec tej gminy. Nawiązali też z nim kontakt telefoniczny. Mężczyzna przyznał wówczas, że znajduje się w Białymstoku, jednak nie pamięta gdzie porzucił uszkodzone wcześniej auto, dlatego wróci na miejsce, by sprawdzić ulicę, na której je zaparkował.

Mundurowi z Białegostoku zabezpieczyli samochód. 23-latek zatrzymany został przez policjantów janowskiego komisariatu, gdy już busem wracał do miejsca zamieszkania.

Jak się okazuje, mężczyzna podejrzany jest o krótkotrwałe użycie kolejnych samochodów – osobowego forda oraz dacii. Do obydwu tych zdarzeń doszło na terenie gminy Janów Podlaski oraz gminy Rokitno tuż po opuszczeniu przez 23-latka budynku komisariatu. W przypadku pierwszego samochodu sprawca porzucił auto, gdy zabrakło mu paliwa, w drugim gdy je uszkodził. Po tym 23-latek został zatrzymany przez mundurowych. Warto podkreślić, że w połowie marca mężczyzna słyszał już zarzuty w podobnej sprawie. Wówczas na terenie gminy Rokitno sprawca zabrał osobowego forda porzucając uszkodzone auto pod posesją właściciela.

W czwartek sąd z Białej Podlaskiej zastosował wobec zatrzymanego 23-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowiadał będzie za krótkotrwałe użycie czterech samochodów, gdzie w trzech przypadkach porzucił je uszkodzone, jazdę wbrew zakazowi oraz kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

 1. Areszt za to, że ktoś przejechał się czyimś samochodem? Jaka jest w tym szkodliwość społeczna? Ale, gdyby właścicieli tych samochodów rozjechał na pasach – to do aresztu by nie trafił.

 2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Poprzez to krótkotrwałe użycie, przypomniał mi się mój ś.p. „poldek”…
  „Krótkotrwale go użyto” już w 3 dni po zakupie, ale że miałem AC to za uzyskane odszkodowanie kupiłem drugiego „poldusia”.
  Jednak żeby mi go znów „krótkotrwale nie użyto”, pod siedzeniem kierowcy, mniej więcej na wprost odbytu, pod siedzeniem zamontowałem ok. 15 centymetrowej długości szpikulec, wyzwalany ciężarem doopy „krótkotrawale użytkującego”.
  Nie długo trzeba było czekać, w tydzień potem, szpikulec został „krótkotrwale użyty”, świadczyło o tym sporo krwi na siedzeniu, ale „poldek” stał tam, gdzie go pozostawiłem.

 3. Kto zostawia kluczyki w stacyjce? No kto! Co to jest krótkotrwałe użycie? Jak ktoś [ukradnie] przywłaszczy złoty łańcuszek, telefon i go zgubi też powinien odpowiadać za krótkotrwałe użycie.

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Polscy prawnicy, lekarze, bankowcy, urzędnicy, czyli tzw. „apropacy”, są baaardzo słowotwórczy… pamiętamy słynne: pacjent jest w stanie stabilnym, tu: krótkotrwałe użycie, słynny: zwis męski ozdobny…
  Dziś z jednego z banków, po wpłacie kolejnej raty kredytu, otrzymałam gęsto zadrukowany formularz pokwitowania formatu A4, który przeczytałem kilka razy i dalej nie wiem ile tego kredytu wzięłam, ile już spłaciłam, ile mi zostało do spłacenia, a ile i kiedy mam zapłacić następną ratę.
  Qjurwa, doszłam do wniosku, że nie tego języka polskiego mnie w szkole uczyli…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo