Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Połamane drzewa, uszkodzone samochody, zalane ulice. Krajobraz po nocnej nawałnicy nad Lublinem (wideo, zdjęcia)

Trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy, która przeszła nad regionem. Silny wiatr łamał drzewa, uszkadzał dachy, zdemolował ogródki gastronomiczne w centrum Lublina, doszło do lokalnych zalań i podtopień. Strażacy od ponad trzech godzin mają pełne ręce pracy.

We wtorek około godziny 3 w nocy w Lublin uderzyła potężna nawałnica. Burzy przechodzącej z zachodu na wschód regionu towarzyszyły ulewne opady oraz silny wiatr, który doprowadził do wielu zniszczeń. Podmuchy łamały drzewa, które następnie upadały na ulice tarasując przejazd lub na zaparkowane pojazdy, dosłownie je miażdżąc.

Oprócz tego wiatr uszkodziły elementy infrastruktury drogowej, sygnalizatory na skrzyżowaniach, wyposażenie ogródków gastronomicznych, a także niósł na sporą odległość niezabezpieczone materiały budowlane, czy też pojemniki na śmieci. Upadające konary uszkodziły w centrum trakcje trolejbusową, nadal w wielu miejscach nie ma przejazdu.

Strażacy od ponad trzech godzin walczą ze skutkami nawałnicy w całym regionie. W działaniach biorą udział zastępy z Lublina oraz okolicznych OSP. W Lublinie strażacy usuwają głównie powalone drzewa i udrażniają ruch za ulicach zablokowanych przez przewrócone drzewa i leżące połamane konary. Oprócz tego wiatr w regionie uszkodził poszycia dachowe na budynkach. Cały czas strażacy dysponowani są do kolejnych zgłoszeń.

Na niektórych ulicach utworzył się spore rozlewiska i płynące rzeki, np. na ul. Głębokiej, Związkowej, Żeglarskiej, czy w rejonie skrzyżowania ul. Muzycznej z ul. Nadbystrzycką i Narutowicza. Czytelnicy zgłaszają nam, że ogromne zniszczenia są w drzewostanie na wielu ulicach na Czechowie oraz przy ul. Węglinek. W wielu miejscach drzewa powyrywane są z korzeniami.

Należy liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu wielu pojazdów komunikacji miejskiej. Z powodu braku przejazdu linie nr 26, 38, 78 150, 151, 161 kursują objazdem przez ul. Orkana i Zwycięską z pominięciem przystanku Rzemieślnicza 02.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Mariusz, Łukasz, Piotr, Kacper, Andrzej, Sylwia, Ewelina, Tommy, Anna, Albert, Mariusz, Zdzisio, Justyna, Lilianna, Karol, Tomasz, Walenty, Justyna, Magdalena, Hubb, Fenomen, Michał, Piotr, Anna, PZ, Anna, Piotr, Agata, Michał, Edyta)

56 komentarzy

  1. Stwórca karze lubelaków za głosowanie na jedynie słuszną partię.

  2. A gdzie alerty RCB !!! ONI powinni pokryć straty.

    • A Państwo Polskie powinno wypłacić wszystkim obywatelom odszkodowanie za to że pozwoliło żeby urodził się w nim taki imbecyl jak ty

  3. Burza nie przemieszczała się z zachodu na wschód a z kierunku SSW na NNE i była między 3:20 a 3:40 czasu CEST (UTC+2).

Z kraju