Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaatakował 17-latka i ukradł mu okulary, potem pobił dostawcę jedzenia i skradł torbę z posiłkiem (zdjęcia)

Kryminalni z Chełma zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów na terenie miasta. Mężczyzna bez przyczyny zaatakował na ulicy 17-latka i skradł mu okulary przeciwsłoneczne. Pół godziny później pobił dostawcę jedzenia i ukradł mężczyźnie torbę termiczną z zamówionym posiłkiem.

W miniony poniedziałek w nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum Chełma. Z relacji pokrzywdzonego 17-latka wynikało, że idąc chodnikiem został bez przyczyny uderzony przez przypadkowego mężczyznę. Po czym napastnik skradł mu okulary przeciwsłoneczne i oddalił się.

– Kilkadziesiąt minut później było kolejne zgłoszenie rozboju, również z centrum Chełma. Tym razem zaatakowany i pobity został 20-letni dostawca jedzenia, który dotarł pod podany adres z zamówieniem. Mężczyzna uderzył go pięścią w głowę, po czym wyrwał mu termiczną torbę z posiłkiem i oddalił się w nieznanym kierunku – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 500 złotych. Została im udzielona pomoc medyczna.

– Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy ustalili, że za tymi zdarzeniami stoi jedna osoba. Następnego dnia rano zatrzymali na terenie Chełma 25-letniego sprawcę obu rozbojów. W mieszkaniu, w którym przebywał, znaleźli skradzione okulary i torbę oraz opakowania po zamówionym jedzeniu. Zatrzymany był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego – dodaje komisarz Ewa Czyż.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zaatakował 17-latka i ukradł mu okulary, potem pobił dostawcę jedzenia i skradł torbę z posiłkiem (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

PRZECZYTAJ

Pomylił pedały w aucie, volkswagen uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala (zdjęcia)

8 komentarzy

  1. Zbliża sie rocznica akcesji Polski z UE. Myślicie że w lubelskim wstrętnym regionie będą te rocznice obchodzić ? Rocznice ale ustanowienia tego regionalnego prawa które segregowało ludzi na kategorie patrz świdnik ?

  2. czyżby przybysz?

  3. Bedzie go teraz troche razilo slonce na spacerniaku.

  4. Historia jak z pierwszej połowy lat 90, wtedy była duża szansa uniknąć kary, teraz bez szans.

  5. I po co śmiecia trzymać na koszt polskich podatników???? Pytam, po co?? Albo szczelnie zamknięte kamieniołomy, gdzie takie śmieci będą pracować na swoje utrzymanie, albo publiczna egzekucja śmiecia ku przestrodze dla innych.

  6. Tęsknił za domem, kolegami pod prysznicem..

Dodaj komentarz