Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Po raz kolejny na tym przejeździe uszkodzone zostały rogatki. Kierowca ciężarówki otrzymał wysoki mandat (zdjęcia)

Zignorował wskazania sygnalizacji świetlno-dźwiękowej i wjechał na przejazd. W wyniku tego unieruchomił rogatki. Teraz ma do zapłaty spory mandat.

Na przejeździe kolejowym w Miłocinie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów, dość często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Początkowo problemy były z działaniem urządzeń, kiedy zostały one naprawione, to teraz praca rogatek jest zakłócana przez nieostrożnych kierowców. Chodzi o to, że zanim zaczną się one zamykać, uruchamia się sygnalizacja świetlno-dźwiękowa. Niektórzy z kierowców lekceważą ten sygnał, potem są zdziwieni, że utknęli na przejeździe.

Tym razem do tego typu zdarzenia doprowadził zawodowy kierowca. W czwartek po godzinie 17 kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą mężczyzna, poruszając się w kierunku Lublina, wjechał na przejazd w momencie, kiedy zamykały się rogatki. To sprawiło, że zostały one unieruchomione a o wszystkim zaalarmowali zostali maszyniści pociągów oraz straż ochrony kolei.

Kiedy dochodzi do kontaktu pojazdów z zamykającymi się rogatkami, zamontowane w nich czujniki reagują i maszyniści zwalniają do 20 km/h oraz podają sygnał „Baczność”, ostrzegający o zbliżaniu się pociągu. Jak nam przekazano, kierowca ciężarówki został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł, na jego konto wpłynęły także punkty karne. Obecnie nie ma już utrudnień w ruchu.

Po raz kolejny na tym przejeździe uszkodzone zostały rogatki. Kierowca ciężarówki otrzymał wysoki mandat (zdjęcia)

Po raz kolejny na tym przejeździe uszkodzone zostały rogatki. Kierowca ciężarówki otrzymał wysoki mandat (zdjęcia)
(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. takim gamoniom to zabierać kwity

 2. Zawodowego prawa jazdy niema od 92

 3. Prawko powinien mieć natychmiast zabrane.

 4. Pchają się chamy na czerwonym i niszczą szlabany.

  • Idąc tropem Frania to samochód ma pierwszeństwo. Jest mniejszy. Zabrać Prawo Toru maszyniście.

 5. A szlabany samochody

 6. …tylko 2tyś zł? taka śmieszna kwota za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym?
  Jakby pośpiech minął TOPa, a ten „zawodowy” wjechałby kilka sekund później tak byłoby pozamiatane. Tu trzeba stanowczo reagować, żeby kierowca bał się na przyszłość tego przejazdu. A tak machnie ręką, z koleżkami przy piwku się pośmieje bo w tydzień tyle zarobi. Jakie straty ma teraz IC, PolRegio za opóźnienia? Powinni dochodzić od sprawcy swoich należności.

 7. Problemy z tym przejazdem były i nic nie jest naprawione. Ostatnio pół godziny były zamknięte

 8. Ktoś na górze mógł by się zainteresować czemu sygnalizatory w miastach świecą jasno a przed przejazdami są takie bździawe te światełka?

 9. Proszę modły kierować do niedawno zmarłego faworyta prezesa jk Waldemara P. bo nowa droga przechodziła po jego działce i znacznie by straciła na wartości.To on znacząco przyczynił się do likwidacji pomysłu wiaduktu i pozostawienie przejazdu. Teraz można by to naprawić bo ma być remontowany odcinek DW830 Lublin-Nałęczów ale niestety nowa droga ma przebiegać obok rezydencji na razie radnego wojewódzkiego a w zamysłach posła pisu Marka wojciechowskiego. Miłocin to ma szczęści do tzw. wielkich działaczy społecznych, tylko wychodzi, że wielce to oni działają tylko dla siebie.Czyli raczej nie da rady. I jak tu nie ***** ***

Z kraju

Sport