Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na placu Łokietka stanął nietypowy trolejbus. Każdy może wejść do środka i poznać przestrzeń dla wierszy (foto)

W Lublinie wystartował Festiwal Miasto Poezji. Jest to już 14. edycja wydarzenia, które powraca po kilku latach przerwy. Organizatorzy swoimi działaniami chcą znów zaprosić poezję do miasta – na ulice, place, do kawiarń, instytucji i prywatnych mieszkań.

Festiwal Miasto Poezji istnieje od roku 2008. Realizuje go Dom Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Motto tegorocznej edycji to: „Przestrzeń dla wierszy”. Wydarzenie, zgodnie z założeniem, ma być przestrzenią rozmów o poezji, spotkań z poetami, ale też różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję i pokazujących jej siłę.

Jak co roku w programie festiwalu są m.in. spotkania z poetami i poezją oraz inicjatywy w przestrzeni miasta. Miejscem głównych spotkań poetyckich jest Agora, czyli Sala Czarna Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Na terenie miasta zaś zaplanowano m.in. warsztaty i animacje oraz różnego rodzaju wydarzenia, wszystko oczywiście związane z poezją.

Na placu Łokietka przed ratuszem ustawiony został trolejbus. W pojeździe komunikacji miejskiej można odnaleźć dawne edycje Festiwalu. Dziś w programie jest też spotkanie autorskie z poetą Zbigniewem Dmitrocą, Gra Miejska, rozmowa z reżyserem i poetą Andrzejem Titkowem, spotkanie wokół twórczości Jankewa Glatsztejna, wernisaż intermedialnej wystawy Katarzyny Sienkiewicz czy też koncert Kirszenbaum. Oczywiście nie zabraknie też czytania wierszy. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

8 komentarzy

 1. Trza sie zająć naprawą ulic w mieście a nie poezją.

  • Trza się zająć naprawą MPK i ZTM, na linii 150 zaczynają jeździć takie rzęchy jak ten – ale propaganda sukcesu działa.

  • Nie samym chlebem CZŁOWIEK żyje.

 2. Hmm, jak dla mnie to czuć tam stęchliznę, a szkoda…

 3. Zdzicho cebula z lubelskiej wsi

  Wolałbym nocny klub dla panów

 4. Dowód rejestracyjny do zabrania, za oklejone pierwsze drzwi.

 5. Mlody z dózego miasta Świdnika

  My młodzież żondamy mniej lekcji w szkolah a więcej klóbuf. Kto dziś czyta polezje?

Dodaj komentarz