Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce”. Rosyjskie ataki przy granicy z Polską

– To była długa, pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce – poinformowało w sobotę rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wszystko przez rosyjskie ataki na regiony Ukrainy położone przy granicy z naszym krajem.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało dziś rano, że miniona noc była pracowita dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce.

– Obecnie, ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na terytorium Ukrainy, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej – czytamy w komunikacie DO RSZ.

Rosja przeprowadziła zmasowany atak na cele na terenie Ukrainy, również w rejonie granicy z Polską.

– Zmasowany atak rakietowy lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej objął całe terytorium Ukrainy, w tym obwody graniczące z Polską. Uderzenia przeprowadzono z użyciem rakiet manewrujących, bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED oraz rakiet balistycznych wystrzelonych z rejonu Morza Czarnego – wyjaśnia DO RSZ.

Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

17 komentarzy

  1. Pewnie kolejny transport wojskowy poszedł z dymem i bardzo dobrze.

  2. @Fghg5 chciałbyś co???? marzenie ,jak kibel u ciebie w mieszkaniu

Dodaj komentarz