Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro w południe zawyją syreny policyjne w całym kraju

12 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Policjanci chcą wspólnie uczcić Jego pamięć. W związku z tym jutro w całym kraju w południe zawyją syreny radiowozów.

– Jutro o godz. 12.00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy – przekazała dziś Polska Policja.

Do bandyckiego ataku na polskiego żołnierza doszło 28 maja nad ranem. Migrant znajdujący się po białoruskiej stronie zaatakował żołnierza Wojska Polskiego nożem. 21-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Prokuratura przekazała, że do zgonu doszło w następstwie doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem lewego płuca oraz w związku z niedokrwienno-niedotlenieniowym uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego.

– 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

29 komentarzy

 1. Powinna być natychmiastowa dymisja tuska i kamysza

 2. Pełowskie szumowiny macie krew na rękach

 3. Takie wojsko , kupa przebierańców…pozdrawiam oficera który dostał w jape książeczka wojskowa na komisji w latach 90)…marek

 4. juz nie głosuje na po

  siniak już na zmywaku ?
  dalej bawcie się z opalonymi nierobami , tylko SG obrywa a wy siedzicie za biurkami dzbany rzadzące

 5. Kamysz won z Polski zdrajco!

 6. Patrząc na komentarze mam wrażenie, że wraz ze smiercią tego chłopaka, na Nowogrodzkiej i u pisowców wystrzeliły korki od szampana. Nie ma to jak zbijać kapitał polityczny na tragedii.

  • dvd- dlaczego boli Cię prawda …!!!??
   Ta śmierć to ewidentna wina Kosiniak i Kamasza oraz jego gefrajtera, którzy urzadzili sobie zabawe na granicy kosztem tych dla których honor, ojczyzna i obowiązek mają jeszcze znaczenie pierwszorzędne . Czego nie można POwiedzieć o szpionach zarządzających naszym krajem – tak naszym Polaków a nie znajdów i POdrzutków za obce srebrniki i na ich rozkazy.!!

 7. Siedmiu żołnierzy zginęło, kraj w rozsypce i Tuska to cieszy.

 8. Na razie zawyją syreny bo tak wypada . Ciekawe co się zadzieje jak zawyją POLACY wszyscy – co zrobią szpiony i pachołki, zdążą uciec czy POswięcą ich zleceniodawcy na POżarcie . No ale o tym pachołki nie chcą na razie wiedzieć i usilnie ”
  pracują” nad POdziałami żeby im było lżej, łatwiej z uśmiechem i POgardą szukając nieustannego POparcia kryminalistów z importu .!

 9. Dzieciak jeszcze, zyc powinien, a nie- zero doswiadczenia, wyszkolenia i na granice. Wstyd dla dowodcow. Wojna to tragedia i zlo. Zrobic wszystko zeby nie wplatac kraju w wojne!

Dodaj komentarz