Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zapaśniczka Cementu Gryf Chełm na podium w Budapeszcie. Anhelina Łysak z brązowym medalem

Reprezentantka Kaman Sport Group Anhelina Łysak zaprezentowała się znakomicie podczas prestiżowego turnieju zapaśniczego organizowanego w Budapeszcie. Polska zapaśniczka wywalczyła brązowy medal w kategorii do 57 kilogramów.

W ostatnich dniach Anhelina Łysak wystartowała w międzynarodowym turnieju „Polyák Imre & Varga János”, który przyciągnął do stolicy Węgrzech czołowych zawodników z całego świata. Zawodniczka Cementu Gryfa Chełm wystąpiła w swojej kategorii wagowej do 57 kg.

Łysak rozpoczęła zmagania od wygranej 2-0 z reprezentantką Algierii. Podczas kolejnej walki musiała uznać wyższość Chinki Kexin Hong, której uległa przez przewagę punktów 0-10. Powodem chwilowej niedyspozycji podopiecznej KSG “Olympic Dreams” była niespodziewana kontuzja kolana.

Mimo porażki w ćwierćfinale polska zapaśniczka otrzymała szansę na konfrontację o brązowy medal. Do pojedynku jednak nie doszło. Łysak zwyciężyła poprzez poddanie, ponieważ jej rywalka z Guillia Oliveira Brazylii nie mogła stanąć na macie z powodu kontuzji. W efekcie reprezentantka Kaman Sport Group zdobyła trzecie miejsce bez walki.

Dla Anheliny Łysak zawody były jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, na które zawodniczka zdobyła przepustkę jako pierwsza spośród polskich zapaśniczek i zapaśników. Warto podkreślić, że oprócz krążka Łysak wywalczyła również cenne punkty rankingowe, decydujące o rozstawieniu podczas największej sportowej imprezy czterolecia.

(Źródło: olivemedia.pl)

3 komentarze

  1. Z niej taka polka jak że mnie francuz

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport