Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Znamy zwycięzców Lubelskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku! (zdjęcia)

Biała Podlaska, Świdnik, Grabów Szlachecki, Stoczek Łukowski, Terespol – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Lubelskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Lubartowie przystąpiło aż 130 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

21 i 22 maja zespoły z całego województwa lubelskiego rywalizowały w Lubartowie o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 130 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców najlepsze były drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej (U-12), Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdniku (U-10) oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku (U-8).

– Od początku Pucharu Tymbarku zgłaszam drużyny do udziału, ponieważ uważam, że jest to dla uczennic i uczniów wspaniała przygoda sportowa. W tym roku do gry w eliminacjach nasza szkoła zgłosiła aż 50 dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Do etapu wojewódzkiego awansowały dwie drużyny – U-8 oraz U-12 chłopców. Starszy zespół zakończył swoją przygodę na ćwierćfinale, natomiast młodsi uczniowie pokonali w finale drużynę z Łęcznej – mówi Grzegorz Martyniuk, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. – Bardzo dobrze zaprezentował się cały powiat świdnicki, który w wyraźnie zaznaczył swoją obecność na Finale Wojewódzkim – dodaje. W najbliższych tygodniach drużyna z Świdnika będzie trenowała na szkolnym Orliku.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny „Piłkarskie Pszczółki” ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim (U-8), zespół ze Szkoły Podstawowej w Stoczku Łukowskim (U-10) oraz z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

– Już trzeci rok z rzędu awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego, jednak pierwszy raz odnieśliśmy tak duży sukces. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i mile zaskoczeni, tym bardziej, że w meczu finałowym graliśmy ze zwycięzcą zeszłorocznego Finału Wojewódzkiego – mówi Andrzej Korbal, trener drużyny z Zespołu Szkół nr 1 w Terespolu. – Teraz będziemy się przygotowywali na naszym Orliku do gry w Finale Ogólnopolskim, ale do Warszawy jedziemy przede wszystkim dobrze się bawić – dodaje.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube. 

Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

– Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. 

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim jest Kompania Dystrybucyjna.

PODSUMOWANIE LUBELSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP 5 w Białej Podlaskiej

2. miejsce – Czarno-zieloni (SP 2 w Łęcznej)

3. miejsce – SP 3 w Różance

Najlepszy zawodnik: Jan Furtak (SP 5 w Białej Podlaskiej)

Król strzelców: Aleksander Król (SP 9 w Zamościu)

Najlepszy bramkarz: Leon Daszkiewicz (Czarno-zieloni z SP 2 w Łęcznej)

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – Jedynka Terespol (ZSP 1 w Terespolu)

2. miejsce – ZS w Bystrzejowicach Pierwszych

3. miejsce – LSM (SP 57 w Lublinie)

Najlepsza zawodniczka: Gabriela Kamińska (ZS w Bystrzejowicach Pierwszych)

Królowa strzelców: Nikola Zaziuk (Jedynka Terespol)

Najlepsza bramkarka: Maja Mieszkowska (LSM z SP 57 w Lublinie)

 

KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SMS Świdnik

2. miejsce – SP 2 w Rykach

3. miejsce – SP 5 w Kraśniku

Najlepszy zawodnik: Franciszek Kępka (SP 2 w Rykach)

Król strzelców: Błażej Wąsiuk (SMS Świdnik)

Najlepszy bramkarz: Filip Sęk (SP 5 w Kraśniku)

KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Stoczku Łukowskim

2. miejsce – Rosołki (SP w Stężycy)

3. miejsce – Bystrzałki (ZS w Bystrzejowicach Pierwszych)

Najlepsza zawodniczka: Nikola Tyszkiewicz (Rosołki z SP w Stężycy)

Królowa strzelców: Jagoda Osiak (SP w Stoczku Łukowskim)

Najlepsza bramkarka: Wiktoria Krawczyńska (Bystrzałki z ZS w Bystrzejowicach Pierwszych)

KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP 5 w Świdniku

2. miejsce – Boberki (SP 4 w Łęcznej)

3. miejsce – Walczące Orły (ZS w Czerśli)

Najlepszy zawodnik: Adam Wróbel (SP 5 w Świdniku)

Król strzelców: Marcel Niewiadomski (Boberki z SP 4 w Łęcznej)

Najlepszy bramkarz: Kordian Żelazek (Walczące Orły z ZS w Czerśli)

KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – Piłkarskie Pszczółki (SP w Grabowie Szlacheckim)

2. miejsce – SP w Stoczku Łukowskim

3. miejsce – Kodeniaki (SP w Kodeńcu)

Najlepsza zawodniczka: Alicja Surmacz (Piłkarskie Pszczółki z SP w Grabowie Szlacheckim)

Królowa strzelców: Aleksandra  Szajkowska (SP w Stoczku Łukowskim)

Najlepsza bramkarka: Oliwia Dejneka (Kodeniaki z SP w Kodeńcu)

Dodaj komentarz