Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie Dni Fantastyki

W weekend, 15-16 czerwca, w Domu Kultury LSM w Lublinie odbędą się XXXII Lubelskie Dni Fantastyki. Jest to najstarsza impreza poświęcona fantastyce po tej stronie Wisły, organizowana od 1988 roku. Wstęp na tegoroczną edycję jest bezpłatny.

Lublin
2024-06-15, 09:45

Lubelskie Dni Fantastyki to najstarsza impreza o tematyce związanej z szeroko pojętą fantastyką po tej stronie Wisły. Była organizowana rokrocznie w Lublinie od 1988 roku do 2019 r. Później przyszła pandemia i zaorała kulturę. Teraz po pięciu latach przerwy imprezę reaktywowano. W programie będzie można znaleźć: prelekcje, panele dyskusyjne, gry fabularne, planszowe, karciane, bitewne, konkursy, spotkania z twórcami. LDF-y to impreza lokalna, tworzona przez lubelskich fanów dla miłośników fantastyki z miasta i regionu.

Na program złożą się dwie nitki programowe w salach prelekcyjnych oraz przestrzeń do grania, czyli games room. Łącznie odbędzie się blisko 60 punktów programu. Będą ciekawe prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne o interesujących zagadnieniach, spotkania autorskie z twórcami literatury fantastycznej oraz konkursy tematyczne z nagrodami rzeczowymi.

Z kolei w games roomie odbędzie się szereg turniejów, również z nagrodami, pokazy i nauka w gry karciane i bitewne. Będą również oczywiście gry planszowe oraz sesje rpg. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia gier spośrod kilkuset dostępnych egzemplarzy. Games room będzie czynny przez cały czas trwania imprezy.

Organizatorem Lubelskich Dni Fantastyki jest Federacja Fantastyki Feniks – stowarzyszenie zarejestrowane w sierpniu 2021 roku. Zajmuje się
szeroko pojęta fantastyką we wszystkich jej aspektach: literaturą, filmem, komiksem, grami bez prądu, grami wideo, muzyką i sztuką. Organizacja kontynuuje działalność Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, dbając o tradycję i dokonania lubelskiego fandomu fantastycznego.

Organizuje wiele różnych inicjatyw skierowanych do miłośników z całego świata. Wśród eventów są: festiwale i konwenty, spotkania autorskie,
prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, pokazy i prezentacje, warsztaty i szkolenia, wernisaże i wystawy. Najważniejszą imprezą stowarzyszenia, jedną z największych w Polsce, jest Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon, który jest organizowany od 2000 roku. Ostatnia
edycja odbyła się w lutym 2024 roku i przyciągnęła ponad 2500 uczestników z całego kraju.

Czas i miejsce – 15-16 czerwca 2024 r.
Sobota – Godz. 9.45 – 20.00
Niedziela – Godz. 10.00 – 20.00
Dom Kultury LSM ul. K. Wallenroda 4d Lublin
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport