Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Są podejrzewani o dokonywanie podpaleń obiektów w różnych częściach kraju. Trzy osoby zatrzymane

Na terenie Warszawy, Pruszkowa oraz woj. pomorskiego, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzech mężczyzn – obywatela Polski oraz dwóch obywateli Białorusi – podejrzewanych o dokonywanie podpaleń obiektów w różnych częściach kraju.

– Są to kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, mającej za zadanie dokonywanie aktów sabotażu, w szczególności podpaleń, na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. W styczniu br. ABW zatrzymała obywatela Ukrainy, który czynił przygotowania do podpaleń obiektów na terenie Wrocławia. W toku przeprowadzonych czynności procesowych ujawniono i zabezpieczono m.in. przedmioty mogące służyć do realizacji kolejnych tego typu działań sabotażowych – wyjaśnia Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy ministra koordynatora Służb Specjalnych.

Zatrzymanym prokuratura postawiła zarzuty z art. 258 § 1 k.k. oraz z art. 130 § 7 k.k. i innych, tj. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym oraz dokonywania aktów dywersji i sabotażu lub przestępstw o charakterze terrorystycznym, działając w ramach obcego wywiadu. Za zarzucone czyny grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

– Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia – na wniosek prokuratury – zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – wyjaśnia Jacek Dobrzyński.

Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(Źródło: ABW)

 

13 komentarzy

 1. A jakże, …:)

 2. szkoda ze plsce nie ma łagrów

  • Gdyby nie wojna i (nazwijmy to delikatnie) antypatia do niejakiego Putina, to można by się do niego zwrócić chociaż o dzierżawę jednego małego łagierka.

 3. Za pisiorow wschodni kierunek agenturalny był niemalże nietykalny.

 4. Tymi Tu Nie... ( zawód: bezrobotny z długim stażem)

  Podejrzewani o dokonywanie podpaleń obiektów w różnych częściach kraju.
  Ponoć w czasie deszczu „dzieci” się nudzą, problem jednak w tym, że mimo zapowiedzi, deszcz nie pada…

 5. Po co my tu trzymamy tych białorusów, gruzinów, czeczeńców i inną wschodnią dzicz? Ban derasów zresztą też. Nie pracuje? Deportacja.

  • Słusznie czas się za nich zabrać tak na poważnie w drodze rozporządzenia i skutecznego działania służb a nie jak do tej pory „zostaw obcokrajowca bo będziesz się z nim bujał”.

 6. Teatr dla gojów

  Mafie śmieciowe palą swoje składy, a w czasie wojny najłatwiej zgonić na dywersje z Kremla.

Dodaj komentarz