Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pracuje tu blisko 27 tys. osób. Lidl Polska po raz kolejny podnosi wynagrodzenia

Lidl Polska od lat przyciąga kandydatów bardzo atrakcyjnymi warunkami pracy i wysokimi zarobkami – jednymi z najwyższych w handlu. To jednak nie jest ostatnie słowo Lidl Polska – sieć podejmuje kolejne działania, aby być liderem wśród pracodawców. Wynagrodzenia pracowników sklepów i magazynów od lipca ponownie wzrosną. W 2024 roku firma przeznaczy na podwyżki i stworzenie kolejnych miejsc pracy ponad 240 mln zł.

Lidl Polska już po raz drugi w roku 2024 realizuje ambitne plany w zakresie podwyżek płac. Zespół firmy liczy aktualnie blisko 27 000 osób. Sieć w dalszym ciągu ma zamiar systematycznie zwiększać zatrudnienie. W 2024 r. planuje wzrost zatrudnienia łącznie o ponad 600 osób – w sklepach, magazynach oraz centrali Lidl Polska.

Firma dba o docenienie całego swojego zespołu, którego pracę i zaangażowanie nagradza kolejnymi podwyżkami wynagrodzeń. Od lipca 2024 r. pracownicy sklepów będą zarabiać od 4750 zł brutto do 5700 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy od 4950 zł brutto do 5900 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 5150 zł brutto do 6150 zł brutto. Poziom wynagrodzenia jest każdorazowo definiowany w umowie o pracę.

Natomiast w przypadku pensji załogi magazynów, po podwyżkach wyniesie ona od 5200 zł brutto do 5850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy wzrośnie do poziomu od 5500 zł brutto do 6100 zł brutto. Po dwóch latach zatrudnienia wyniesie od 5750 zł brutto do 6400 zł brutto, a po trzech latach pracy od 6100 zł brutto do 6700 zł brutto. Z kolei menedżerowie sklepów mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 7400 zł brutto. Co więcej, w Lidl Polska wszystkim menedżerom sklepów przysługuje komfortowy samochód służbowy. O wysokości podwyżki decyduje zajmowane stanowisko. Łącznie firma przeznaczy na wzrost wynagrodzeń ponad 240 mln zł.

Poza wysokimi wynagrodzeniami – jednymi z najwyższych w handlu, Lidl Polska gwarantuje swojej załodze szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe i turystyczne, karty MultiSport oraz Medicover Sport, szkolenia, wyprawki „dla maluszka” oraz pierwszoklasisty, a także bezpłatny program wsparcia psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Wprowadzono także dodatkowy benefit, czyli roczne ubezpieczenia NNW dla dzieci i wnuków pracowników, obejmujące nieszczęśliwe wypadki do 25. roku życia. Dzięki temu zabezpieczeniu, w razie nieszczęśliwego wypadku, koszty leczenia, rehabilitacji oraz inne wydatki medyczne nie stanowią już takiego obciążenia finansowego dla rodzin pracowników.

Dodatkowo w marcu, zaproszono pracowników do wzięcia udziału w kolejnej, świątecznej odsłonie akcji promocyjnej aplikacji Lidl Plus. W ramach niej otrzymali oni kupony rabatowe o łącznej wartości 400 zł na zakupy w naszych sklepach. Promocja skierowana była do pracowników oraz współpracowników, a także osób zatrudnionych przez niektórych kontrahentów. Celem akcji było dotarcie z aplikacją do jak najszerszego grona użytkowników – uczestnicy mogli zaprosić do udziału dowolnie wybrane osoby, w tym swoich bliskich i znajomych.

(Źródło: mat. prasowe Lidl Polska)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport