Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Inspektorzy wytaczają wojnę piratom drogowym. Słaba pamięć skutkuje wysoką grzywną

Sposoby na uniknięcie mandatu z fotoradaru przestają być skuteczne. Inspektorzy zaczęli bowiem stosować różnego rodzaju metody pozwalające na ustalenie kto w momencie popełnienia wykroczenia prowadził pojazd. Sprawy kierowane są potem do sądu.

40 komentarzy

 1. Strachy na lachy 🙂

  • tępić taki margines społeczny jak tamtych cwaniaków i ciebie

   • Margines i zarazem frajerów – w dzisiejszych czasach Yanosików, map fotoradarów a przede wszystkim dokładnego oznaczania miejsc kontroli prędkości znakami pionowymi i malowaniem budek na żółto trzeba być nie lada frajerem, żeby dać się na to naciąć i później szarpać się z ITD lub sądem…

 2. Poprawnie. Tylko świadomość nieuchronności kary może coś zmienić.

  • I tak jest to możliwe dzięki temu

   Co zmieni? Że zmieniamy się w państwo policyjne, kolejny raz w historii.

   • Jeśli uważasz, że skuteczne działania policji drogowej mają coś wspólnego z państwem policyjnym, to słabo jest z tobą. Działania policji o podłożu politycznym implikują powstanie państwa policyjnego. I trudno się nie zgodzić, że coraz ich więcej. Jednak drogówka powinna być tak skuteczna, jak tylko to możliwe.

    • I tak jest to możliwe dzięki temu

     To jest państwo policyjne. Są nietykalne kasty (rowerzyści) którzy za nic mandatów nie dostają a wręcz odszkodowania za powodowane wypadki i wrogów systemu czyli kierowców którym nie zapewnia się ani domniemania niewinności ani nawet prawa obrony (wyroki zaoczne). To jest bezspornie państwo policyjne.

    • Szkoda, że działania policji nie są skuteczne wobec policji…

 3. gestapo tyle w temaie

 4. Jak można zapier**** ponad 100km/h w terenie zabudowanym?

  • Szybko.

  • Normalnie, wystarczy nie mieć mózgu i deptać gaz jak tresowana małpa 🙂

  • DoggoNeedHoomanTaskete

   Lekko wciśniesz gaz i na chwilę zapomnisz popatrzeć na prędkościomierz i masz 100. Większym problemem jest utrzymywać się w przepisowej prędkości, a patrząc na drogę, to tak tej prędkości bardzo nie czuć, zwłaszcza jak się lekko wciska gaz i samochód przyspiesza na spokojnie na wolnych obrotach (tak do 2500). Jest dużo dróg, na których nie ma problemu tak pojechać bo nie mówię tu o małych uliczkach w centrum.

   • Wystarczy, żeby lewym pasem jechać trochę za wolno, lub na odcinkowym pomiarze prędkości jechać 5km/h wolniej niż dopuszczalna, by mistrzowie kierownicy zauważyli „nieprawidłową” prędkość.
    Jechać o 5km/h za wolno to zbrodnia, ale przekroczenie prędkości dopuszczalnej w górę o 50km/h to taki drobiazg nie do zauważenia. I zdarza się on się tylko najlepszym.

 5. I tak jest to możliwe dzięki temu

  Ściągalność mandatów z fotoradarów jest tak słaba że trzeba robić takie propagandowe artykuły.
  A problemu wypadków się w ten sposób nie rozwiąże a jedynie pogłębi.

 6. 5570 pln Oooo i to jest mandat… Jestem pewien, że ten kto zapłacił taką kwotę długo będzie mu noga drżała nad gazem…

  • Puści to w koszty i jeszcze na

   • Tak to jest jak wypowiada się ktoś kto nie ma pojęcia. Mandatu ani grzywny nie da się „puścić w koszty”.

  • Puści to w koszty i jeszcze na tym zarobi

   • I tak jest to możliwe dzięki temu

    Albo nie zapłaci aż do przedawnienia.

    • Ehh, jaki ty jesteś prosty człowieczku i ta cała reszta …

     Nic ci syneczku nie przedawnia się. Jesteś totalnie niedouczony i niedoinformowany. Jest termin, a po tym terminie idzie do egzekucji. A komornik ci jeszcze dop… swoje koszty i tak to cwaniactwo wygląda. Jak nie jesteś synalkiem jakiegoś VIP’a to jest szansa, że ci się uda, ale i to powoli się już kończy. Kasta się kurczy.

 7. Niby ok, ale nie rozumiem sytuacji z tymi którzy wykorzystali jeden z wariantów tj. wyrazili zgodę na przyjęcie mandatu, bez wskazania kierowcy, a później Inspektorat jednak pomyślał sobie że to za niska kara i kieruje sprawę do sądu. Nie powinni od razu tego robić? Tylko przeciagają sprawę i generują dodatkowe koszty.

 8. Nie potrafią rozpoznać kierującego a wymierzają karę.. To chyba coś nie tak

 9. Trzeba zarobić na 500 plus i patologie plus

 10. A wystarczy kompakt na lusterku powiesić. Mnie jeszcze nigdy nie złapali.

Z kraju

Sport