Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO mieszkańcy Lublina mieli dzisiaj możliwość odwiedzenia jednostki wojskowej przy ul. Herberta. Pokazy sprzętu zaplanowano również jutro w Zamościu i Chełmie.
Pracownicy sklepów Stokrotka walczą o podwyżki i poprawę warunków pracy. Narzekają, że zarabiają najmniej w porównaniu do osób pracujących w innych placówkach handlowych. Do tego z powodu braków kadrowych mają problemy nawet ze skorzystaniem z 15 minutowej przerwy.
Ponad 150 uczestników wzięło udział w lubelskiej Manifie, która po południu przeszłą przez miasto. Jej uczestnicy walczą o prawa kobiet.
Kierowca fiata stracił przytomność, zjechał z drogi i uderzył w lustro drogowego. Dzięki reakcji świadka i przeprowadzonej reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyźnie.
Wielu kierowców narzekało, że oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu, jaką wprowadzono po zamknięciu ul. Fabrycznej, jest bardzo słabo widoczne. Nocą namalowano nowe strzałki.
Ponad 65 tysięcy płatników w województwie lubelskim ma nadpłaty na swoich kontach w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Aktywni mogą pomniejszyć swoje składki za kolejne miesiące, a nieaktywni mają 5 lat na to, żeby wystąpić o zwrot środków. Dlatego warto skontaktować się z ZUS i sprawdzić, czy po zamkniętej działalności nie zostało coś do odebrania.
Dwie osoby zostały poszkodowane w nocnym zderzeniu dwóch aut w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dwóch zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce w ciągu kilku godzin na rondzie przy Makro. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało.
Prezentujemy kolejne nagranie z tego samego miejsca, w którym jakiś czas temu o mało nie doszło do zderzenia rowerzysty z pojazdem dostawczym. Tym razem kierowca auta osobowego zignorował zielone światło świecące się dla rowerzystów i pieszych.
Odór był nie do wytrzymania a jego źródło pochodziło z zaparkowanego samochodu. Jak się okazało, nieznany sprawca oblał auto odstraszaczem na dziki.
Na naszą skrzynkę mailową oraz na Facebooka przesyłacie raz na jakiś czas informacje o niewłaściwym parkowaniu na terenie miasta. Wybraliśmy kilka zdjęć, aby przedstawić parę problemów dotyczących tego zagadnienia.
Nie ma zagrożenia, co do terminu zakończenia prac związanych z budową wiaduktów w ciągu ul. Grygowej w Lublinie. Oznacza to, że w przybliżeniu można już określić, kiedy zostaną one udostępnione do ruchu.
Najliczniejsza grupa policjantek w lubelskim garnizonie pracuje w służbie wspomagającej, w prewencji i w służbie kryminalnej. Z okazji Dnia Kobiet życzmy paniom w mundurach wszystko dobrego!
Wymieszanie amfetaminy z proszkiem do prania miało być doskonałym patentem na dostarczenie narkotyków jednemu z osadzonych w areszcie mężczyzn. Specjalnie wyszkolony pies od razu wyczuł środki odurzające.
Tragicznie w skutkach zakończył się nocny pożar w gminie Wojciechów. W zgliszczach spalonego domu znaleziono zwłoki.