Wtorek, 23 czerwca 202623/06/2026
690 680 960
690 680 960

Action otwiera piąty sklep w Lublinie. Nowa lokalizacja przy ul. Smoluchowskiego

Action rozwija sieć sklepów w Polsce i otwiera piątą placówkę w Lublinie. Nowy sklep przy ul. Mariana Smoluchowskiego 2 ma ponad 879 metrów kwadratowych powierzchni i zatrudnia 12 pracowników. To 467. sklep tej sieci w kraju.

Action, sieć dyskontów niespożywczych, kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Od czwartku, 25 czerwca, mieszkańcy Lublina i okolic mogą skorzystać z oferty nowego sklepu, który powstał przy ul. Mariana Smoluchowskiego 2. To już piąta lokalizacja marki w mieście oraz 467. sklep Action w Polsce.

Nowy obiekt ma powierzchnię ponad 879 metrów kwadratowych. Do jego obsługi zatrudniono 12 pracowników. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 21:00, a w niedziele handlowe od 10:00 do 20:00.

Oferta i nowe produkty co tydzień

W sklepach Action klienci znajdą około 6000 produktów w 14 kategoriach. Asortyment obejmuje m.in. zabawki, artykuły do rękodzieła, wyposażenie domu, produkty ogrodnicze, akcesoria do majsterkowania oraz żywność. Firma deklaruje, że co tydzień wprowadza do sprzedaży 150 nowych produktów.

Według informacji przekazanych przez sieć, ponad dwie trzecie artykułów dostępnych w ofercie kosztuje mniej niż 10 złotych. Marka podkreśla, że jej model działania opiera się na szerokim wyborze produktów w niskich cenach.

Dziewięć lat obecności Action w Polsce

Otwarcie kolejnego sklepu w Lublinie wpisuje się w dalszy rozwój sieci w kraju. Firma działa na polskim rynku od dziewięciu lat.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia naszego kolejnego sklepu w Lublinie. To już dziewięć lat od kiedy otworzyliśmy pierwszą lokalizację Action w Polsce. Od samego początku jesteśmy pozytywnie przyjmowani przez klientów i cieszymy się, że dalej możemy przybliżać im ofertę Action. Nasz sukces opiera się na skutecznej formule oraz zaangażowaniu ze strony całego zespołu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia: zarówno klientom, współpracownikom, dostawcom, jak i wszystkim innym, którzy nas wspierają — mówi Paweł Essel, Dyrektor Generalny Action w Polsce.

Sieć podkreśla działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Action informuje, że inwestuje w jakość produktów oraz działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Firma wskazuje m.in. na ograniczanie emisji gazów cieplarnianych z własnej działalności, wyeliminowanie połączeń gazowych ze sklepów do końca 2024 roku oraz stosowanie oświetlenia LED we wszystkich obiektach.

Sieć deklaruje również utrzymywanie standardów dotyczących dostawców i zaopatrzenia. W przekazanych informacjach podkreślono, że wszystkie produkty bawełniane marki Action oraz produkty z białą etykietą są pozyskiwane w sposób zrównoważony. Większość z nich, 99 procent, pochodzi z programu Better Cotton, a pozostały 1 procent stanowi bawełna organiczna.

Firma informuje także, że 100 procent drewna wykorzystywanego w produktach marki pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie ze standardami FSC lub PEFC, a od 2022 roku wszystkie rodzaje kakao używane w produktach marki Action pochodzą ze źródeł zgodnych z ideą Fairtrade.

Action w Europie

Action to dyskont niespożywczy obecny w 15 krajach Europy. Sieć obsługuje tygodniowo ponad 22 miliony klientów w ponad 3300 sklepach. Marka rozwija ofertę produktów codziennego użytku oraz artykułów przeznaczonych do domu, ogrodu, hobby i rekreacji.

Źródło: Planet Partners

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia