Wspólna akcja polskich i ukraińskich służb antykorupcyjnych. Za łapówkę mieli dokonać przemytu

Agenci CBA i ukraińskiego NABU przeprowadzili akcję specjalną, w trakcie której zatrzymano dwóch mężczyzn. Obiecali oni przemycić towar warty 1,2 ml zł. Teraz trwają ich przesłuchania, śledczy ustalają kto był jeszcze zamieszany w proceder.

W środę do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zostały doprowadzone dwie osoby, które wpadły podczas wspólnej akcji polskich i ukraińskich służb antykorupcyjnych. Agenci z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Narodowym Biurem Antykorupcyjnym Ukrainy zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki. Jeden z mężczyzn jest Polakiem, drugi to Ukrainiec.

Obaj powoływali się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych zarówno naszego kraju jak i Ukrainy. Zatrzymani w zamian za łapówki mieli załatwiać import i eksport towarów o znacznej wartości bez ewidencji podczas kontroli granicznej. Obiecali przemycić towar wart 1,2 mln złotych w zamian za 80 tysięcy złotych łapówki.

Kiedy agenci dowiedzieli się o sprawie, postanowili zweryfikować informacje. W tym celu przeprowadzili operację specjalną polegającą na kontrolowanym wręczeniu korzyści majątkowej. Mężczyźni wzięli 10 tys. złotych, pozostałą kwotę mieli otrzymać po zrealizowaniu całości przedsięwzięcia. Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Prokuratura ustala kolejne osoby, które mogły być wplątane w ten proceder.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że doszło także do wyłudzenia podatków i prania pieniędzy.

(fot. CBA)

2 komentarze

 1. Franek z Podlasia

  Weźcie się.jeszcze za przejście w hrebenne bo ua jeździ jak dyplomaci a Polaków tylko przeszukuja i tylko ua oferują papierosy na bazarach bo nie mają gdzie opchnac… I celnicy są w to zamieszani bo wystarczy się przyjrzeć jak oni jeżdżą na wybrane zmiany…

 2. Pewnie Ukrainiec swoim się nie opłacił to i pokazali jacy są skuteczni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie