Wspólna akcja polskich i ukraińskich służb antykorupcyjnych. Za łapówkę mieli dokonać przemytu

Agenci CBA i ukraińskiego NABU przeprowadzili akcję specjalną, w trakcie której zatrzymano dwóch mężczyzn. Obiecali oni przemycić towar warty 1,2 ml zł. Teraz trwają ich przesłuchania, śledczy ustalają kto był jeszcze zamieszany w proceder.

W środę do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zostały doprowadzone dwie osoby, które wpadły podczas wspólnej akcji polskich i ukraińskich służb antykorupcyjnych. Agenci z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Narodowym Biurem Antykorupcyjnym Ukrainy zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki. Jeden z mężczyzn jest Polakiem, drugi to Ukrainiec.

Obaj powoływali się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych zarówno naszego kraju jak i Ukrainy. Zatrzymani w zamian za łapówki mieli załatwiać import i eksport towarów o znacznej wartości bez ewidencji podczas kontroli granicznej. Obiecali przemycić towar wart 1,2 mln złotych w zamian za 80 tysięcy złotych łapówki.

Kiedy agenci dowiedzieli się o sprawie, postanowili zweryfikować informacje. W tym celu przeprowadzili operację specjalną polegającą na kontrolowanym wręczeniu korzyści majątkowej. Mężczyźni wzięli 10 tys. złotych, pozostałą kwotę mieli otrzymać po zrealizowaniu całości przedsięwzięcia. Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Prokuratura ustala kolejne osoby, które mogły być wplątane w ten proceder.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że doszło także do wyłudzenia podatków i prania pieniędzy.

(fot. CBA)

2 komentarze

  1. Franek z Podlasia

    Weźcie się.jeszcze za przejście w hrebenne bo ua jeździ jak dyplomaci a Polaków tylko przeszukuja i tylko ua oferują papierosy na bazarach bo nie mają gdzie opchnac… I celnicy są w to zamieszani bo wystarczy się przyjrzeć jak oni jeżdżą na wybrane zmiany…

  2. Pewnie Ukrainiec swoim się nie opłacił to i pokazali jacy są skuteczni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska