Zorganizowali zbiórkę na rzecz dzieci z domu dziecka. Podpadli wielu osobom, powiadomiono policję (zdjęcia)

Z jednej strony akcja charytatywna, z drugiej strony uciążliwość dla mieszkających w pobliżu osób. Dodatkowo okazuje się, że wszystko zostało zorganizowane nielegalnie. Właściciel terenu prosi, aby nie kojarzyć go z tym wydarzeniem, gdyż nigdy nie wyrażał zgody na tego typu zachowania.

We wtorkowy wieczór na terenie Lublina zorganizowane zostało spotkanie miłośników motoryzacji, którego celem była zbiórka środków finansowych oraz zabawek na rzecz Domu Dziecka im. Janusza Korczaka. Na parkingu centrum handlowego przy ul. Turystycznej zebrało się kilkaset pojazdów. Uczestnikom udało się zgromadzić wiele maskotek, artykułów sportowych i innych przydatnych dzieciom gadżetów. Dodatkowo zebrano ponad tysiąc złotych, za które to będą kupione rzeczy dla wychowanków domu dziecka. W przesłanych do nas informacjach z tego wydarzenia uczestnicy wyjaśniają, że swoją inicjatywą chcieli wesprzeć potrzebujące dzieci.

Po publikacji artykułu związanego z akcją policji „Stop Agresji w Ruchu Drogowym”, jaka została przeprowadzona właśnie we wtorkowy wieczór oraz noc, wielu uczestników spotkania zarzuciło nam, że nie wspomnieliśmy o ich wydarzeniu. Organizatorom jednak nie zależało na jego promocji, gdyż nikt nie poinformował, że tego typu akcja charytatywna będzie się odbywała. Otrzymaliśmy za to kilka informacji zarówno od okolicznych mieszkańców, jak też pracowników sklepów zlokalizowanych w tym rejonie. Zarzucają oni uczestnikom wydarzenia zorganizowanie nielegalnej akcji, która zakłócała spokój, jak też zaśmiecanie całej okolicy.

– Proszę zainteresować się sprawą organizowanych, co jakiś czas zlotów miłośników m.in. stuningowanych samochodów, jakie odbywają się na parkingu Leclerca przy ul. Turystycznej. Mieszkamy tuż obok, podobnie jak kilku naszych sąsiadów mamy małe dzieci i za każdym razem do późnych godzin nocnych zakłócany jest nasz spokój. Wciąż słuchać pisk opon, ryk silników z przerobionych układów wydechowych, a także niejednokrotnie krzyki i wrzaski. Za każdym razem dzwonimy na policję interweniowaliśmy też w Leclercu. Tam nas poinformowano, że zloty te są nielegalne, a sklep nie ma z nimi nic wspólnego – napisała do nas jedna z naszych czytelniczek.

Kolejna z informacji dotyczyła bałaganu pozostawionego na parkingu centrum handlowego. Po północy, kiedy pojazdy opuściły ten teren, zarządca zastał ogrom śmieci. Oprócz licznych opakowań po alkoholu pełno było puszek po piwie, a także różnego rodzaju odpadów. Do tego sporo szkieł z potłuczonych butelek, a nawet wymiociny. Jak pisze nasz czytelnik, podobnie jest za każdym razem, nie raz podczas sprzątania pracownicy natrafiają też na fekalia. W tym przypadku również powiadamiana była policja.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem tego terenu. Jak zapewnił nas Tomasz Czerniawski, wtorkowa impreza, jak też poprzednie były zorganizowane nielegalnie. Nikt bowiem nie kontaktował się z siecią handlową w tej sprawie. Leclerc ani razu nie wyrażał zgody na przeprowadzanie na ich terenie tego typu wydarzeń. Z przekazanych nam informacji wynika również, że pierwsi uczestnicy przyjeżdżają, kiedy sklepy są jeszcze czynne, a ich brawurowa jazda po parkingu stanowi zagrożenie dla klientów i pracowników. Ci ostatni po skończonej pracy mają zaś problemy z wyjazdem oraz są narażani na ciągłe kontrole policji.

– Organizatorzy prosili o zachowanie porządku, ale bydło zrobiło swoje – skomentował nam jeden z uczestników spotkania.

(fot. nadesłane)

41 komentarzy

 1. Patusy urządziły sobie „alko-złom-zlot”, a za przykrywkę wcisnęli ściemę o zbiórce charytatywnej. Żałosne, rozpędzać pałami!

  • Akurat to nie była przykrywka bo to jest teraz w kilku miastach. Chyba to chłopaki z Warszawy wymyślili i tak teraz jeżdżą i zbierają na dom dziecka. Dla mnie to wygląda fajnie.
   No ale niestety bydło mamy w kraju które zostawia po sobie taki porządek :/

  • Pała to ty jesteś. Wsiada na swój rower i wyjazd

 2. Gdzie fekalia?

 3. Liczy się inicjatywa

 4. Prawidłowo, tępić patologię.

 5. No tak zachowanie nie zasługuje na pochwałę ale cel szczytny. Szkoda ze nie ma takiego oburzenia na „dni kultury studenckiej” choć z kulturą nie ma to nic wspólnego. Burdy chlew i brak bezpieczeństwa postronnych osób bo mlodziez rozwscieczona jakby z klatki ich wypuścili. Ale cóż studentom wolno wszystko. Są równi i równieżsi.

  • Mieszkaniec Lublina

   Mylisz pojęcia albo niedokładnie czytałeś materiał. Owszem podczas Dni Kultury Studenckiej, jak też w trakcie innych, podobnych wydarzeń, również pełno jest śmieci itp. Ale należy pojąć jedno, co jest tutaj najważniejsze. Tam organizatorzy zapewniają firmę, która to wszystko sprząta. Za korowodem szły osoby, które na bieżąco zbierały każdy papierek jaki rzucili uczestnicy. A w tym przypadku nie dość że bydło zjechało na czyjś teren, zostawiło chlew to jeszcze zasłaniają się szczytną akcją. Od wielu lat staram się wspierać działania charytatywne i szczerze w tym przypadku nie ma co ukrywać, że to porażka. Owszem każda złotówka się liczy, jednak kilkaset aut, średnio po dwie – trzy osoby w środku to daje tysiąc uczestników. Więc co? Tylko na złotówkę każdego było stać???? Nie tak dawno lublin112 pisało o akcji strażaków, gdzie od kilkuset osób nazbierano ponad 40 tysięcy złotych. Dlatego też przyznam rację przedmówcom, że była to tylko przykrywka. Biedne dzieci z domu dziecka wykorzystać w taki sposób – żenada. A co do akcji policji, cóż. Wielki płacz i zarzucanie im czepialstwa. Akurat jeżdżę bardzo dużo i wiem, że od stanu samochodu zależy bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Dlatego o auto dbam. Nie będę się zarzekał, że nie przekraczam prędkości, gdyż tak nie jest. Ale do k..wy n…dzy nie zapie….lam po mieście ponad setką, gdzie pełno jest skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mnie też kontrolowali i to dwa razy tej nocy. Dlaczego nie odczułem, żeby szukali czegoś na siłę? Sprawdzili dokumenty, moją trzeźwość obejrzeli czy światła działają, sprawdzili opony podziękowali o pojechałem dalej. Więc skoro tyle osób ukarali, zabrali dowody i prawa jazdy, to musieli mieć powód.

 6. montować progi zwalniające -obserwować

 7. Św.p.torlublin

  Dziękujcie mieszkańcom osiedla przy ul. Zemborzyckiej. Którym przeszkadzał tor Lublin…. Na torze było wszystko pod kontrolą pzm oraz automobilklubu… A tutaj jak widać…

  • Zmieńcie już płytę. Ile razy można tłumaczyć wam tłukom, że brak toru nie upoważnia do nielegalnych „zlotów” i wyścigów na mieście.

  • Teraz na torze jest budowa, więc myślę, że to nie zasługa mieszkańców, mieszkańcy byli tylko pretekstem, żeby sprzedać teren deweloperowi pod inwestycję.

  • Ale co po torze jak ten „zlot” był po to żeby się upić. Ja to bym się raczej zapytał o to czy tam przypadkiem ktoś nie jechał pod wpływem alkoholu, bo ze bydło śmieci to chyba oczywiste.

   • Jak każdy znawca, nie był, a gada. Prawie każdy był poddany badaniu na zawartość alkoholu oraz badanie stanu technicznego samochodu. Bydło zobaczysz jak spojrzysz w lustro prymitywie

 8. Ja bym nie przesadzał z tą furą śmieci, ta sama flaszka po tym niby gorzkim trunku na 2 zdjęciach. Chyba codziennie jest tam taki sam syf. Kosze na śmieci są, nie. To może ogrodzić i zamknąć teren.

 9. Czy policja nie może im wlepić takich mandatów pseudo organizator, aby raz na zawsze odechciało im się urządzać takie zloty w miejscach do tego nie przeznaczonych??

  • Nie wiem na jakiej planecie mieszkasz — ale zwykle zloty motoryzacyjne odbywają się na większych parkingach (w tym również marketów) czasem lotniskach lub torach wyścigowych. To są właśnie miejsca do tego przeznaczone. Duży parking, a nie dzielnica willowa czy ruchliwa ulica. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

   Wielokrotnie nawet sam właściciel terenu pomaga organizować zloty …

   No i co ma organizator do takiego zachowania uczestników ? W taki sposób można torpedować każdą imprezę masową podstawiając paru śmieciarzy i pijaków na dowolne wydarzenie a później go zabraniać.
   Czy w tym kraju jedyne co można robić to siedzieć na d… i patrzeć w ekran telewizora ?

 10. Fast night lbn

  Zebrali 1000 złotych dla dzieci a kilka tygodni wcześniej na innym parkingu centrum handlowego zniszczyli nawierzchnie swoimi wygłupami i zostawili syf czym narazili właściciela sklepu i parkingu całego terenu na kilka tysięcy strat więc oczym mowa 😉

 11. Niebawem planowana jest zbiórka na dom dziecka przy pogodnej. Troszkę słyszałem jak pan dyrektor traktuje dzieci w tej placówce i jakie zdanie o nim mają dzieci. Złotówki ode mnie nie dostanie.

 12. kiedy wreszcie będzie tor na którym młodzi miłośnicy motoryzacji będą mogli doskonalić swoje umiejętności , to jest ważniejsze niż co innego w Lulinie

  • Taa, faktycznie, to jest priorytet. Nie ma ważniejszych spraw w mieście, niż miejsce dla nierobów rozbijających się złomami. Miłośnicy motoryzacji, hahahahaha.

  • Mam samochód bardziej sportowy i nie świruję po mieście, nie zapier***am jak głupi. Po mieście poruszam się zgodnie z przepisami. Byłem i na fast nights i innych zlotach i wiem, że bydło jest bydłem i tor tego nie zmieni. Z ludzmi, z którymi organizowałem swoje zloty nie było najmniejszego problemu. Spokojny przejazd po mieście, zdjęcia, pogadanka. Skoro brakuje ludziom toru to istnieje Ułęż, Biała Podlaska, Kielce, Poznań. Oczywiście nie zawsze jest jazda za darmo ale jak chcesz na tor i jesteś takim fanem szybkiej jazdy to te kilkaset złotych tu czy tam nie zrobi Ci różnicy. Na mieście należy zachować rozsądek.

   • Zadzwoń na Kielce albo Poznań — i zapytaj czy Cie wpuszczą tak z ulicy bo chcesz sobie pojeździć …. a później daj znać jak poszło. Wiadomo – na drodze publicznej nie ma się co ścigać i powinno się jeździć rozsądnie – ale takie gadanie, że coś tam istnieje w zderzeniu z rzeczywistością niestety jest gadaniem bez pojęcia.

 13. jakie śmiecie ? swojego nie widzicie a cudze pod lasem. Nie takie brudy są dookoła, na każdym osiedlu, koło śmietników. Gdzie ma się młodzież podziać, gdy mają wspólne pasje ? w kółku różańcowym, kluby osiedlowe które są od lat porażką a może jechać ponad 100km na jakiś płatny tor ? wszystko wam przeszkadza bo warczą, najlepiej żeby pchali auta. Cieszmy się że wstali od pejsbuków, oczy im odpoczną. W każdym kraju unijnym młodzi na takich placach sobie warczą i nikt się nie czepia, wiem bo kimam w kabinie w takich miejscach. Porządni – jest taka książka o pani Dulskiej.

  • Oczywiście, że na osiedlach jest syf, bo tam właśnie mieszka ten kwiat młodzieży, który zostawia za sobą syf na parkingu, syf po schadzkach pod lasem, po biwaku nad jeziorem i ogólnie wszędzie, gdzie się ruszą.

 14. policja i idt też tam powinna być i zrobić zbiórke

 15. Trochę nie rozumien zdziwienia Leclerc-a imprezą ?! Jak byłam tam po 16 to część parkingu była odgrodzona jakąś taśmą. Nikt się nie zainteresował kto i co to robi na ich własnym placu ?? Najpierw dają ciche pozwolenie a potem umywają ręce.

 16. stare ludzie do domów starców , powyciągać protezy bo się pozagryzają, wszystko im przeszkadza

 17. beemy w miasto i po garach

 18. głośno ma być bo staruchy głuche

 19. Czytam już nie pierwszy artykuł, kolejny komentarz i tak w sumie rozumiem i obie strony. Dochodzę do wniosku, ze ludziom to nie idzie dogodzić. Wiele jeszcze musi czasu minąć i żeby zmieniła się mentalność na tyle, aby można było organizować jakiekolwiek spoty, zloty czy inne spotkania miłośników motoryzacji. Z jednej strony „normalni ludzie”, którym bardzo przeszkadza, ze głośno, ze brudno, ze szybką jazda i jedźcie sobie na tor. I teraz po 1 jak wam głośno, to czemu niewprowadzisz się z miasta ze swoją rodziną i powietrze czyste i cisza spokój. Miasto jest głośne, jak nie jeden pracuje na jakimś zakładzie produkcyjnym czy przy innej działalności gdzie używane są maszyny i decybele nap… 🙂 mocno dają po uszach to jest ok albo na weekendzie puszczają sobie głośno muzykę przy spotkaniach ze znajomymi – nie ma tematu, babelka do dziadków czy cos i w koncu mozna… Więc albo się piszesz na życie w mieście i bierzesz pod uwagę plusy i minusy albo wyprowadzka. Druga sprawa, ze brudno. Dobra A ile razy jest brudno przy śmietnikach na osiedlach, skąd się biorą szczury, o których też co raz piszą na różnych portalach lokalnych jakby czysto było i nie miały gdzie się stolowac to by ich nie było w takich ilościach. Na pewno część z tych co przyjeżdżają to bydło, podrzec się, zachlac ryja to i śmieci zostawi, teraz pytanie ilu mieszkających na domkach wyjeżdżając do roboty, odwozac dzieci do szkoły czy ze szkoły jak ma możliwość podrzuca mam swoje śmieci do osiedlowych smietnikow, bo przyjanuszuje i nie będzie tyle płacił za wywóz. Jakby organizator/organizatorzy zebrali nawet po 10zl od auta, dla właściciela marketu za sprzątanie terenu też by było źle, bo ktoś kasę wzial podatku nie zapłacił i kolejne jazdy tym razem ze skarbówka. Co do toru, po primo rezerwacje są z góry ustalone na odległe terminy. Po secundo tory są daleko i mało kto ma czas i możliwości żeby jechać wieczorem +100km od Lublina pojeździć na torze i wrócić. Zwłaszcza, ze jazda na torze niejednokrotnie kończy się uszkodzonym pojazdem, jeśli dla kogoś samochód nazwijmy to „fun car” jest jednocześnie autem na codzień (wiadomo jakie są realia nie stać ludzi na kilka aut zwłaszcza tych młodych, którzy stanowią większość na takich spotkaniach) to ma od razu wykluczone auto ma dojazd do pracy, szkoły, uczelni itp. Podsumowując mój wywód pewnie mało obiektywny, bo sam mam swoje auto, które bardzo lubię, inwestuje w nie, co prawda nie bywam na żadnych zlotach Ale uważam się za miłośnika motoryzacji. Tak więc, wszystko ostatecznie obraca się wokoło tego samego czemu ludzie mieszkający w miastach nie wyjadą na wieś, a ludzie ze zlotów nie wynajma sobie prywatnie pasa lotniska. Bo ich na to nie stać, a w regionie zarabia się słabo ogólnie słabo. Jedynie co można zrobić to najwyżej niech organizator zrobi selekcję i nie wpuszcza najgorszych jeżdżących padlin i pijanych delikwentow. A mieszkańcy okolicy niech przemysla czy ich pasje nie irytują innych i raz w tygodniu chyba mogą troszkę odpuścić.

 20. nie pozdrawiam hejtu

  Czytac sie tych waszych komentarzy nie da xD
  Jestescie zawistni, sami sie nie dolozycie nie pomozecie a tylko krytykowac potraficie. Nie znacie calej historii, wszystkich informacji i detali, to lepiej darujcie sobie takie komentowanie. Patologia to z was jest cebulaki xD

  • Dokładnie 🙂 potrafią tylko szczekać hahaha to społeczeństwo schodzi na psy…. Nie da jeden z drugim nawet grosza dla potrzebujących ale za to rozliczać innych umie i wywyższać się i pisać bajeczki jaki to on nie jest wspaniały i jak wiele o tym wszystkim wie hahahaha powodzenia dla tych co żyją w swoim świecie i jest od rzeczywistego odizolowany. Wyssane z palca historie sobie możecie 🙂 Prawda jest taka że ci wszyscy młodzi jak i starsi ludzie co przyjeżdżają na te zloty mają o wiele więcej kultury i chęci pomocy innym niż te buraki krytykujące przed monitorem bo tylko to umią robić i brać każdą złotówkę do swojej kieszeni a dla potrzebujących wara 😉 Piszcie dalej swoje teorie i się pogrążajcie 😉

 21. Śmiech na sali

  Czytając wszystkie komentarze widzę, że Lublin to miasto zamieszkałe przez cebulki i pisowskie mochery. Rozumiem że głośno ale z jakiej racji udzoelacie się tutaj i wypowiadać ie się na temat którego nawet nie znacie. Piszecie że to Przykrywka żeby tylko się napić itp. ale który z was zorganizował taka akcje. Oczywiście najlepiej powiedzieć że ja to jak zbierali na dzień papieski to wrzuciłem złotówkę i proszę bardzo jaki wielce pomocny mieszkaniec. Po co się udzielacie, była zbiórka to była, tyle ile udało się zebrać to zostało przekazane. Liczą się chęci a nie kur…a że to przykrywką. Zajmijcie się własnym życiem. Każdy z was wyzywa ich a spójrzcie na siebie. Jeden lepszy od drugiego. Przez takie osoby większość młodych ludzi wyjeżdża za granicę. Polska Zaraz zostanie krajem emerytów. Piszecie po co im tor, równie dobrze można napisać a po co wam plac litewski, a po co wam jakieś inne rzeczy. Każdy ma potrzeby jakie ma. I lepiej spójrzcie na wasze hobby bo siedzenie przed telewizorem z piwem albo zbieranie znaczków to średni pomysł. Czytałem ten artykuł i moim zdaniem to śmiech na sali. Autor tego chyba próbował zrobić z nich tylko winnych. Oczywiście najlepiej wstawiać kilka zdjęć tego samego ale z różnych perspektyw żeby było więcej i od razu o proszę jacy śmieciarze. Pilnujcie lepiej swojego życia. #Lublin miasto emerytów

 22. Ta sama akcja miała miejsce w Kielcach i nikt nie smiecił, nie rzucał, ani brawurowo nie jeździł po parkingu i nie utrudniał, wyjazdu procownikom, po prostu Lublin to patologia i tyle w temacie. Pozdro

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie