Zmieniał pas ruchu, nie zauważył autobusu. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Kierowca fiata dostrzegł koniec pasa ruchu, więc postanowił zjechać na prawą stronę. Nie zauważył jednak, że mógł jechać po powierzchni wyłączonej z ruchu, oraz jadącego obok autobusu.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 19 na ul. Krochmalnej. Na wysokości nowego wiaduktu zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w kierunku ul. Diamentowej. Kierujący fiatem mężczyzna zmieniając pas ruchu z lewego na prawy doprowadził do zderzenia z poruszającym się nim autobusem.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę autobusu przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  O kurde, Panda uszkodziła kierowcę w autobusie.Ale teraz tandetę produkują.

 2. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  Chyba że wjechał trzecimi,a wyjechał pierwszymi.

  • Lunlinianka - z miasta Lublin

   Powiedz coś sensownego… Śmiać się czy płakać z Twojego komentarza…

 3. Jak z daleka widać powierzchnię wyłączoną z ruchu to normalnym zachowaniem jest zmiana pasa ruchu, a nie wypatrywanie małych żółtych krzyżyków. Inna kwestia, że należy zachować wtedy ostrożność, czego kierujący fiatem nie zrobił.

 4. Poprawka ten pas ruchu się nie kończy:p

  • W chwili obecnej się kończy. Jak otworzą wiadukt to się nie będzie kończyć. Logiczne?

 5. A czemu nie piszecie o kierowcy trolejbusu co dziś rozjechał psa i oddalił się z miejsca zdarzenia tj. na ul. Lwowskiej o 13.30 ?

  • Przyjacielu na czas remontu obowiązują żółte linie. Strefa wyłączona z ruchu jest nimi przekreślona więc jeszcze nie istnieje. Tym samym pas się nie kończy. Przez tak logikujacych jak Ty są takie oto zdarzenia. Logiczne?

  • A świadków żadnych nie było? Jaka linia, jaki numer boczny? Można to ustalić i zgłosić na policję.

 6. Nawiązując do kierowcy, uważajcie na starszą pania liniii 156,do dzisiaj nie mogę ochłonąć

 7. kierownik cytnyny

  Powierzchnia nie jest wyłączona z ruchu, codziennie jeżdżę tamtędy. Są wymalowane żółte znaki poziome wskazujące, ze czasowo nie obowiązuje. Manewr kierowcy Pany zupełnie bez sensu.

  • Żeby jeszcze ludzie wiedzieli o priorytecie kolorów linii. Ludzie nie znają podstawowych przepisów. Większość kierowców jest przekonana, że:
   -przejazd na żółtym jest dozwolony
   -dostawczakami (w tym tzw. busami) można najeżdżać na chodnik, ostatnio to nawet kierowcy ciężarówek jakby zapomina, że na chodniku (częściowo lub w całości) można parkować tylko samochody osobowe oraz wszystkie jednoślady, czyli dostawczakami nie można wjechać nawet połową koła
   -rowerem można jeździć po chodniku, pomimo tego, że wiedzą, że jazda po przejściu dla pieszych jest zabroniona dokładnie w tym samym punkcie ustawy
   -o poruszaniu się po parkingach (bez znaków pionowych) nawet nie ma co mówić, bo nie wiem nawet, czy 10% jeździ prawidłowo

 8. wymuszanie pierwszeństwa przy estakadzie no norma, codziennie tędy jeżdżę i widzę jak idiota nie czeka na swoją kolej tylko wpierdala się na chama

 9. Większość kierowców widzi te małe krzyżyki. Dopatrywałbym się raczej nieznajomości przepisów w takim zachowaniu. Fakt że dla osób jeżdżących tamtędy sporadycznie taka organizacja ruchu może być zaskoczeniem (jazda po pasie wyłączonym z ruchu), jednakże nieznajomość przepisów nie zwalnia z przestrzegania ich, a najlepsze jest to że za dwieście metrów musiałby zjechać z powrotem na lewy pas.

 10. a ci w białych czapkach to nie mogli dalej odjechać z tymi złomami i tam wykonywać czynności tylko lansują się na pasie ruchu i go blokują?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki