690 680 960

Podczas kontroli drogowej kierowcy dostawali czekoladę lub cytrynę

Licealiści wspólnie z policjantami uczestniczyli w kontrolach drogowych na terenie powiatu janowskiego. W zależności od sytuacji nagradzali kierujących czekoladą lub wręczali kwaśną cytrynę.

To był nietypowy patrol na drogach powiatu janowskiego. Mundurowym z drogówki towarzyszyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Działania odbywały się w ramach „Tygodnia Profilaktyki”. Celem wspólnej akcji było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie w rejonach szkół.

Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, uczniowie nagradzali czekoladą. Natomiast kierujący, którzy naruszyli przepisy nie otrzymywali tego dnia mandatu, lecz cytrynę do zjedzenia. Uczniowie podkreślali przy tym, jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły.

(fot. Policja Janów Lubelski)

7 komentarzy

 1. wróciła Młodzieżowa Służba Ruchu , jak za młodości prezesa

 2. Cytryna jest zdrowsza.

 3. W krajach znanych z bezpieczeństwa na drodze, za drastyczne łamanie przepisów drogowych, kierujący zamiast cytryny dostaje bilet do aresztu na kilka miesięcy.

 4. Szła Maryna koło młyna zaswędziała ją cytryna. Tylko łamać przepisy.

 5. à propos kwaśnego...

  Kiedyś pewien doktór powiedział koledze po fachu że miał pacjentkę, co miała łechtaczkę jak cytryna. Zdziwiony kolega zapytał: – Taką dużą? A tamten na to: – Nie, taką kwaśną.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej