Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast na tacę, zbierali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ksiądz też złożył datek (zdjęcia)

W jednym z kościołów w naszym regionie podczas niedzielnej mszy nie zbierano na tacę. Wierni wrzucali datki do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje dołożył też ksiądz.

31 komentarzy

 1. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Na ponad 54 tysięczną armię bożych pośredników jest to tzw. kropla w morzu potrzeb – ale brawo panie ksiądz

  • Może się pomylił bo myślał że to na Caritas 😉
   Jutro będzie miał naganę od same o biskupa.

   • Jaką naganę…? Pojedzie jedynie na misję do Donbasu…!

    • A przepraszam, to ksiądz Kościoła POLSKOkatolickiego, który ma niewiele wspólnego (organizacyjnie i ideologicznie) z Kościołem RZYMSKAkatolickiem czyli okupantowi z Watykanu…

 2. Od takiego księdza powinna się cała reszta uczyć !!!

  • Czego uczyć? Dlaczego księża maja popierać czyjąś fundacje, która promuje inny niż katolickie zachowania i działa pod płaszczykiem pomocy?

   • kiedyś ktoś mądry powiedział: pierwsza religia powstała wtedy kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. Łapiesz? Bo może zaliczasz się do tej drugiej grupy?..

 3. Lepsza Wiara…Ksiadz ma oficjalnie rodzine…a nie 5 kochanek na boku…a historia papiezy…kto sie interesuje wie jak bylo…sprzedawane stanowiska…kobieta na tronie…morderstwa i wiele innych znanych z terazniejszych czasow…jak „we filmie kler…” mniejsze ZŁO….

 4. „Najważniejszą różnicą pomiędzy kościołem rzymskokatolickim a polskokatolickim jest to, że księża tego ostatniego nie podlegają papieżowi i nie uznają dogmatu o nieomylności papieża. W Kościele polskokatolickim nikt nikogo nie potępia, ani nie ocenia, nie ma żadnych odgórnych wytycznych dotyczących kwestii światopoglądowych. Zawsze potępiany jest grzech, a nie człowiek który go dokonał.”
  Czyli w katolicyzmie, Kościołach wschodnich, protestantyzmie, anglikalizmie czy wyznaniach antytrynitarnych jest to obecne, a tylko ten odłam jest taki idealny?? Żeby nie było, nie mówię, że w/w odłamy Chrześcijaństwa są idealne! 🙂

  • Jak ktoś nie potrafi rozumiec tego co czyta to może i uwierzy w manipulację tego artykułu. Ale cóż nie od dzisiaj wiemy jakie sympatie pielegnuja redaktorzy i wlasciciele 112.

   • Zwłaszcza jak się komentuje po przeczytaniu tytułu, tak znamy to i te dyskusje nie od dziś :). Słowo „manipulacja” wtedy wynika ze słowa „lenistwo” :). Mało Pan/Pani wie o naszych sympatiach :). Miłego wieczoru.

    • O i tu Odrazu odpisujecie.

    • Szanowna Redakcjo, dyskutowanie z kret ynem jest jak siłowanie się ze świnką w gnoju… po chwili się orientujemy że śwince się to podoba… Z moich wieloletnich obserwacji wynika że 95-98 katolików (tych RZYMSKOkatolickich) nie wie że istniej coś takiego jak kościół POLSKOkatolicki…. jednocześnie manifestując wartości patriotyczne… Każda informacja uświadamiająca różnicę jest „atakiem na kościół” gdyż jest to jednocześnie podaniem alternatywy a funkcjonariusze okupanta z watykanu widzą „zagrożenie”…

 5. Bo to nie rzymskokatolicy tylko polskokatolicy …rzymskokatolicy zbierają tylko dla siebie

 6. Same młodziaki uczęszczają do kościoła.

 7. Przecież w Niemczech, Holandii czy Szwajcarii w Kościołach Katolickich jest spowiedź ogólna a nie w konfesjonale, oprócz polskich kościołów(prowadzonych przez polskich księży). Polak jest katolikiem drugiej kategorii.

 8. jutro na dywanik do Stanisława i kasa do kurii? ?

 9. W Parafii Polskokatolickiej w Żółkiewce. Jakoś mi to pod sektę podchodzi. Nie można wybierać z wiary sobie wygodnych dogmatów, czy obowiązków i tylko nimi się kierować, bo tak wygodniej.

  • Oj Pietrek Pietrek, idź ty lepiej do szkoły… a dyskutowanie o religiach to sobie odpuść bo się ośmieszasz… Jesteś dobitnym przykładem indokrynacji jednej sekty, że inne są złe…

 10. Ten Ksiądz jest wspaniałym człowiekiem. Dziękuję.