Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

5 doskonałych aplikacji ułatwiających naukę angielskiego

Wiele osób pomimo lat nauki ma nadal problemy nawet z podstawową znajomością języka angielskiego, a jak wiadomo w obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest wręcz koniecznością. Dziś podpowiemy Wam, jakie aplikacje ułatwiają naukę. Poznajcie nasze top 5.

Top 1: Tutlo 

Tutlo jest to naprawdę ciekawa apka, która oparta jest na grywalizacji. Użytkownik ma dostęp do nauki na żywo i to z lektorami z całego świata. Duże znaczenie ma także fakt, że sprawdzi się ona nawet dla początkujących użytkowników. Dodatkowo można zdobyć wiedzę nie tylko z zakresu posługiwania się oficjalnym językiem urzędowym, ale też angielskiego w autentycznej formie, np. takiego, jakim posługują się mieszkańcy Londynu czy Los Angeles. 

Top 2:  Bussu 

Ciekawym wyborem jest też aplikacja Bussu. Użytkownicy mogą skorzystać zarówno z fiszek, jak i ćwiczeń gramatycznych, ale też popularnych zwrotów. Trzeba powiedzieć, że forma apki jest naprawdę bardzo przystępna. Dedykowana jest osobom, którym zależy na nauce codziennego języka, a jednocześnie znają już jego podstawy. Sprawdzi się także dla osób bardzo zaawansowanych, które chcą poznać ciekawe zwroty codzienne czy nawet slangowe. Apka jest naprawdę łatwa w obsłudze, zaś jej interface jest bardzo czytelny. 

Top 3:  Duolingo 

Duolingo to jedna z najpopularniejszych darmowych aplikacji do języka angielskiego. Apka ma bardzo przyjazny interface. Jest kolorowa, łatwa w obsłudze. To co ją wyróżnia, to fakt, że lekcje są bardzo krótkie oraz łatwe do zrozumienia. Dodatkowo użytkownik może ustawić powiadomienia. Dzięki temu ma pewność, że otrzyma powiadomienia o zbliżającej się lekcji o właściwym czasie. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to apka dla początkujących. 

Top 4: Memrise 

Memrise to również aplikacja darmowa, jednak w tym przypadku użytkownik zyskuje dostęp do podstawowych funkcji. Okres próbny jest relatywnie długi, zatem rzeczywiście można skorzystać z wielu bezpłatnych lekcji. Kursy są bardzo ciekawe, jednocześnie nacisk kładziony jest zarówno na naukę słówek, jak i gramatyki. 

Top 5: Learn English 

Oczywiście w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aplikacji Learn English, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. To co ją wyróżnia to fakt, że w dużej mierze opiera się na metodzie nauki na podstawie filmów i seriali, a także audiobooków czy podcastów. 

Same aplikacje czasami mogą nie wystarczyć. Często konieczne jest skorzystanie np. z indywidualnych lekcji online, które lepiej przygotują do egzaminów. Korepetycje angielski online to możliwość nadrobienia zaległości i poznania języka na określonym poziomie zaawansowania.