Wybrała się na spacer do lasu. W zawiązanym worku znalazła szczeniaki (zdjęcia)

Policjanci poszukują osoby, która wrzuciła szczeniaki do worka i po jego zawiązaniu wywiozła je do lasu. Na szczęście znalazła je przypadkowa kobieta.

W sobotę w godzinach popołudniowych mieszkanka Lublina wybrała się do lasu w miejscowości Kolonia Stawce. W trakcie spaceru zwróciła uwagę na leżący worek. Zainteresowała się nim, gdyż w środku zaczęło się coś poruszać. Kiedy odwiązała sznurek, jej oczom ukazały się dwa szczeniaki. Nie zastanawiając się długo, powiadomiła o wszystkim policję.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Zabezpieczyli oni wszystkie ślady i prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia osoby, która swoim zachowaniem naraziła psy ryzyko utraty życia. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Jak nas poinformowano, szczeniakami zaopiekowali się mieszkańcy pobliskiej miejscowości. Dzięki temu nie było konieczności umieszczania ich w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

To kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie w naszym regionie. Pod koniec czerwca przypadkowa kobieta zauważyła worek leżący na leśnej drodze pomiędzy miejscowościami Jaźwiny i Sokule w gminie Drelów w powiecie bialskim. Również znajdowały się w nim dwa szczeniaki. Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim szybko ustalili personalia mężczyzny, który dokonał tego czynu. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

(fot. nadesłane – Jarek)

16 komentarzy

 1. Ludzie to są dziwni , takie ładne psiaki bez problemu znalazłyby dom .Sama bym je chętnie wzięła bo potrzebuje do pilnowania domu

 2. Przeciez wyrok moze byc b szybko 2 lata bez zawiasow za porzucenie ale jak znsm sad stwierdzi mala szkodliwosc czynu dac mu obroze na noge niech siedzi w domu odbywa kare

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja