Wybrała się na spacer do lasu. W zawiązanym worku znalazła szczeniaki (zdjęcia)

Policjanci poszukują osoby, która wrzuciła szczeniaki do worka i po jego zawiązaniu wywiozła je do lasu. Na szczęście znalazła je przypadkowa kobieta.

W sobotę w godzinach popołudniowych mieszkanka Lublina wybrała się do lasu w miejscowości Kolonia Stawce. W trakcie spaceru zwróciła uwagę na leżący worek. Zainteresowała się nim, gdyż w środku zaczęło się coś poruszać. Kiedy odwiązała sznurek, jej oczom ukazały się dwa szczeniaki. Nie zastanawiając się długo, powiadomiła o wszystkim policję.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Zabezpieczyli oni wszystkie ślady i prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia osoby, która swoim zachowaniem naraziła psy ryzyko utraty życia. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Jak nas poinformowano, szczeniakami zaopiekowali się mieszkańcy pobliskiej miejscowości. Dzięki temu nie było konieczności umieszczania ich w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

To kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie w naszym regionie. Pod koniec czerwca przypadkowa kobieta zauważyła worek leżący na leśnej drodze pomiędzy miejscowościami Jaźwiny i Sokule w gminie Drelów w powiecie bialskim. Również znajdowały się w nim dwa szczeniaki. Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim szybko ustalili personalia mężczyzny, który dokonał tego czynu. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

(fot. nadesłane – Jarek)

16 komentarzy

 1. fajne ciapki:-)

 2. Ładne te pieski. Mam nadzieję że szybko znajdą prawdziwa rodzinę.

 3. Jaka menda mogła skazać na śmierć takie piękne szczeniaczki.

 4. dla prymitywa jełopa który to zrobił było za trudne poddać komukolwiek , gdziekolwiek

 5. ,,Nieszczęścia chodzą parami ,,

 6. O to chyba jakaś pseudohodowla, miały być pewnie Jack Russel Teriery, ale nie wyszło, Proponuję sprawdzić hodowle z tymi rasami.

 7. Że takie kanalie ta ziemia nosi…w kościele menda siedzi co niedziela w 1 ławce pewnie….jego bym związał i do worka…kary są za niskie!!! 50 tys na rzecz bezdomnych zwierząt to pomyśli może któryś wiejski czereb …

  • Czego mieszkańców wsi obrażasz. Myślisz że miasto to szlachta i elita?

   • chyba jednak ze statystyk ( chociażby takich przypadków na 112 ) wynika że ma trochę racji. Wielu dalej uważa że pies ma być użyteczny, pilnować chałupy a jak jest niepotrzebny to zabić. Tak robiły ojce, dziadki. Na szczęście myślenie się zmienia na lepsze, będzie coraz mniej takich przypadków chociażby przez strach przed karą, które wciąż są za małe.

   • Najczęściej to mieszczuchy wyważą zwierzęta na wieś i tam je porzucają świnie jedne!!

 8. jak można tak? no jak?

 9. Katolicki kraj… Użyźnić nim glebę.

 10. To są właśnie miłośnicy zwierząt jak się znudzi to do wora i do lasu a sąsiadce powie że zdechły.

 11. Ludzie to są dziwni , takie ładne psiaki bez problemu znalazłyby dom .Sama bym je chętnie wzięła bo potrzebuje do pilnowania domu

 12. Przeciez wyrok moze byc b szybko 2 lata bez zawiasow za porzucenie ale jak znsm sad stwierdzi mala szkodliwosc czynu dac mu obroze na noge niech siedzi w domu odbywa kare

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online