690 680 960

Wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie dyrektor sportowy Motoru Lublin, skazany za jazdę po pijanemu

Były piłkarz Michał Żewłakow, który od początku listopada ub. roku pełni funkcję dyrektora sportowego w Motorze Lublin, został skazany przez sąd za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W środku nocy wjechał swoim BMW w autobus komunikacji miejskiej.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrzył wniosek policji o ukaranie wielokrotnego reprezentanta Polski w piłkę nożną, obecnie pełniącego funkcję dyrektora sportowego Motoru Lublin. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce 22 grudnia ub. roku na skrzyżowaniu ulicy Miodowej z Długą w Warszawie.

Około godziny 0.40 w oczekujący na zielone światło autobus uderzył samochód osobowy. Na miejscu interweniowali policjanci. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał jednak okazało się, że BMW kierował Michał Żewłakow. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Sąd uznał, że wina Żewłakowa nie budzi żadnych wątpliwości. Skazał go na karę 20 tysięcy złotych grzywny, dodatkowo zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres najbliższych 3 lat. Do tego dochodzi obligatoryjna wpłata 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok nie jest prawomocny i adwokat Michała Żewłakowa postanowił już złożyć od niego odwołanie. Zaapelował on do sądu o podwyższenie kary finansowej, a w zamian zmniejszenie okresu zakazu prowadzenia pojazdów.

Przypomnijmy, że Żewłakow od początku poczuwał się do winy, od razu wystosował też przeprosiny, w których podkreślał, że nie ma żadnego usprawiedliwiania dla jego braku odpowiedzialności i wyobraźni.

– Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą. Mam świadomość, że jako były kapitan reprezentacji Polski i wielokrotny reprezentant kraju, a także osoba wciąż aktywna w środowisku piłkarskim, powinienem być nie tylko źródłem dumy dla kibiców, ale także wzorem dla piłkarzy, przede wszystkim tych najmłodszych. Przepraszam całą społeczność Motoru Lublin za cień, jaki swoim zachowaniem na nią rzuciłem – napisał Michał Żewłakow.

(fot. Motor Lublin/archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

 1. Nie będzie miał prawka to może wreszcie przestanie peregrynować po telewizjach i zajmie się sprawami Motoru!
  PS. Co się dzieje z Lesnodorskim, Ktoś coś?

  • Zwykły nauczyciel (jak sporo zwykłych zawodów) po takim wyroku traci pracę
   dyrektor prezes dalej prezesuje…
   polska…

 2. masz kasę wygrasz w sądzie!
  sprawiedliwość tylko z nazwy!

 3. ***** PO i Romka i Stefanka

  Kopacze to [***] . W Polsce jest ze trzech piłkarzy.

 4. On przeprasza, przyznaje się w mediach społecznościowych, a jego prawnik odwołuje się od wyroku sadu. Żenada. Człowiek bez honoru. Fatalny piłkarz. Słaby komentator. Promowanie patologii po prostu. To sobą reprezentuje moim zdaniem.

 5. Jeśli to było BMW serii 1 to uważam, ze sąd powinien przychylić się do odwołania adwokata, i zmniejszyć mu okres karencji w zamian za wyższą karę finansową. Natomiast jeśli było to nowe BMW X5 M50…

 6. Bo Polsza to kraj nałogowców i alkoholików.
  Dlatego ta pilka polska wyglada jak wyglada.
  Reprezentant polski Szczesny lubi sobie papieroska na przerwie zapalic 🙂

  • Nikt nikogo nie ocenia po nałogach, tylko po wynikach, a tych nie ma i w przyszłości nie będzie. Dlaczego? Mentalność piłkarska po prostu. Zobaczcie piłkarzy zagranicznych co zakończyli kariery a zerknijcie na polskich komentatorów, byłych piłkarzy. Spoceni, otyli, widać ,że bez kondycji.

 7. A z takim wynikiem to nie powinno być puszkowane??? Czy są równi i równiejsi?

 8. Dlaczego ten Pan ma dalej stanowisko które podejrzewam częściowo opłacane jest z podatków od mieszkańców ? Naprawdę jest taki nie zastąpiony bo jakoś tego nie zauważyłem ?

 9. kierowca fiata

  do LZA .NASZYCH AUT JUZ NIE MA Ale nadal dziwie sie tym co kupoja to.g… domyslam sie o kogo chodzi

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…