Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W centrum miasta ustawiono jelenia. Legenda mówi, że przed laty wskazał królowi drogę (zdjęcia)

Ma kilka metrów wysokości, odlano go z brązu i jest symbolem miasta. Mowa o Jeleniu Królewskim, który został ustawiony na niedawno zrewitalizowanym placu Wolności w Parczewie.

17 komentarzy

 1. zdecydowanie lepszy jeleń niż kolejny Kremówkowy!

 2. Jeszcze tylko kilka drzew z brązu zeby cien dawaly i koniec inwestycji.

 3. Pod jeleniem pomnik proponuję karła!

 4. Czekamy teraz na prawdziwą wycenę przez panów rzemieśniów. Bo te prawie 200.000 zł to chyba lekka przesada.

 5. Bawarska szachownica

  To pomnik włodarza który zabetonował miasto

 6. Jeleń jest. Teraz czekamy na pojawienie się jakichś drzew, wśród których jelenie żyją. Bo jak na razie to ten placyk z tym posągiem wygląda jak instalacja artystyczna pt. „Jeleń na pustyni z betonu”.

 7. To jakaś mania wszędzie wycinają drzewa walą beton i kostkę a później-oczywiscie Nasadzenia!!! Czy nie da się wkomponować już rosnących drzew w nowy plan rewitalizacji ?

  • Tak właśnie Unia EU dba o środowisko, najpierw czepili się diesla że „szkodliwą sadzę” trzeba zamienić na nieszkodliwy CO2 i zaczęli węgiel dodawać do kosmetyków, a teraz zaczął im szkodzić CO2 to wycinają zieleń i zastępują betonem. A przecież to rośliny pochłaniają CO2 i wytwarzają tlen.

  • W tym wypadku rewitalizacja to jakiś oksymoron jest

 8. Oby mu nikt poroża nie odpiłował na trofeum 🙂

 9. – Powiedz mi, po co jest ten mis?

  – Właśnie, po co?

  – Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo