Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spędź wakacje w wojsku. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są przez Internet.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m. in. jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

Zaplanowano 3 turnusy – po 27 dni każdy

 • 10.06. – 6.07.
 • 15.07. – 10.08.
 • 19.08. – 14.09.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię +48 800 180 110otworzyć listę kontaktową projektu lub po prostu zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.

Projekt „Wakacje z wojskiem” jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Jego głównym obszarem zainteresowania jest młodzież szkolno – studencka w wieku od 18 do 35 lat. Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd.

To także 6 tys. zł uposażenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życioweDodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej.

Projekty w serii „…z wojskiem”

1.    „Wakacje z wojskiem” – projekt wakacyjnych szkoleń wojskowych.

2.    „Edukacja z wojskiem” – prowadzony we współpracy z MEN, projekt 3-lekcyjnych bloków dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 3 tys. szkół zgłoszonych, żołnierze nauczą uczniów podstaw zachowania w sytuacjach zagrożenia i kryzysowych – pomocy medycznej, ewakuacji, reagowania na alarmy, etc., termin realizacji – 6 maja-20 czerwca.

3.    „Trenuj z wojskiem” – 5. edycja popularnego projektu sobotnich szkoleń dla środowiska cywilnego w jednostkach wojskowych, tym razem z rozwinięciem obszaru z pogranicza wojskowości-zarządzania kryzysowego – obrony cywilnej, podczas kilkugodzinnego – sobotniego szkolenia żołnierze uczą posługiwania się bronią, rzucania granatem, walki wręcz, pomocy medycznej na polu walki, przetrwania w terenie oraz szukania ukrycia i schronów, etc., 10 weekendów – 20 jednostek wojskowych w całym kraju (głównie duże miasta), termin realizacji – 11 maja–13 lipca.

(Źródło: MON)

25 komentarzy

 1. W dwuszeregu zbiórka, baaaczność ebaćpisy! Ponieważ *** są zacięci zabawą na dyskotekach zorganizujemy wam wakacje na froncie.

 2. Rozumieć należy, że ’ uśmiechnięci jagodzianie’ i ich dzieci już zapisane…?

 3. Ale o co wam chodzi, ważne że Tygrysek ma plecaczek już spakowany…

 4. co ja tam wiem

  Tylko nadmienię, że PO szkoleniu jest wymóg złożenia przysięgi wojskowej i z automatu jesteście Poborowymi w razie W. W razie odmowy idziecie do więzienia.

  • Ty już przewidziałeś że będą zmuszani do wojska
   Ale Ty jesteś człowieku mądry!
   Tacy jak Ty nie potrzebnie sieją panikę.
   Uciekaj za granicę dzieciaku ,nie potrzebujemy takich fałszywych polaczków w tym kraju

 5. Ostatni sprawiedliwy

  Lep muchy…powodzenia…

 6. Tyle to zarabiają w 3 dniu u Niemca na szparagach.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Ale praca u Niemca „na szparagach” nie liczy się jako patriotyzm.

 7. najemników zatrudnić !
  obywatelle nie bardzo widać garną się do obrony III RP.
  podobnie jak w UK

 8. Kuszą mięso armatnie kasą. Żenada. W razie wojny, do której tak bardzo elyty polityczne prą, należy się zrzec obywatelstwa.

 9. Polecam też inne kierunki

  Lepiej pojechać na wakacje do Szwecji. Tam przez 2 m-ce wakacji jest za darmo jedzenie, alkohol, imprezki i xes oraz kasa. Wiem o tym, ponieważ co sezon jeździ tam moja siostra i mi o tym mówiła.

 10. Trochę mi to śmierdzi,… pewnie są jakieś haczyki po takim szkoleniu* związane z gotowością obronną w razie wojny. Czy ktoś coś wie na ten temat? Swoją drogą każdy młody po Szkole Średniej czy Studiach powinien przejść taka 27-dniową „szkołę życia” aby nabrać nieco hartu ducha i ciała ).

Dodaj komentarz