Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rezygnacja czterech ministrów w rządzie Donalda Tuska. „Ministrowie wykonali swoje zadania” (wideo)

W piątek premier Donald Tusk przyjął rezygnację czterech ministrów, jednocześnie przedstawił ich zastępów. Zmiany na stanowiskach związane są z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Rezygnację ze stanowisk złożyli dzisiaj: minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, minister aktywów państwowych Borys Budka, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, a także minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

– Ministrowie, którzy dzisiaj żegnają się z państwem w roli ministrów wykonali swoje zadanie efektywnie i tak jak oczekiwałem. Dzisiaj nadchodzi czas porządkowania. To jest jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się wspólnie na zmiany – powiedział Donald Tusk.

Nowi ministrowie zaprezentowani przez premiera zostaną zaprzysiężeni przez prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie uroczystości, która odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w poniedziałek, 13 maja.

43 komentarze

  1. Czy wszyscy na tym zdjęciu byli Trzeźwi ??? O Kierwińskiego nie pytam bo grozi POzwami i on tylko może mieć POgłos !!!

  2. Uciekają bo jak się wszystko zawali to w Brukseli trudniej stracić immunitet jak przyjdzie odpowiedzieć przed trybunałem stanu.

Dodaj komentarz