Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

W całym kraju trwa policyjna akcja pn. „Prędkość”

W piątek, 17 maja policjanci w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, których sprawcami są kierujący pojazdami. W związku z tym, policja wzmaga działania mające na celu walkę z tym zjawiskiem.

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo

W ramach akcji „Prędkość” funkcjonariusze dzisiaj będą prowadzić intensywne pomiary prędkości, zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Szczególną uwagę zwrócą na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość.

Do akcji włączą się również policyjne grupy SPEED, których celem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości.

Apel do kierowców

Policja apeluje do wszystkich kierujących o wzmożoną ostrożność i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to prosta droga do tragedii. Szczególnie zwolnijmy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek nakazują zachowania szczególnej ostrożności.

13 komentarzy

 1. bez statystyk nie wracaj jak to u audytu w wywiadzie mówił policjant

 2. Przez Al.Witosa pędzą LSW i LKS i żadnego radiowozu ani nieoznakowanego tam nie ma.

 3. zgodnie z przepisami jeżdżę, nie tak jak ci inni którzy przepisów nie przestrzegają, tylko lecą na łeb na szyje ile fabryka dała. Niektórych to nawet cieżko wyprzedzić

 4. Super akcja prędkość hahaha u nas wylali nowy asfalt i pomalowali pasy. Tylko ograniczenia z 70 do 30 jeszcze robotnicy nie zdjęli. Zgadnijcie gdzie dziś suszą nasi dzielni policjanci. A 500m dalej przez zabudowany można lecieć i 150 bo policji tam z radarem nigdy nie było.

  • I bardzo dobrze że policja tam u was łapie. Gdyby tamtędy szedł pieszy to przy 70/h nie miał by szans. Jak ci nie pasuje to jedź na Ukrainę tam będziesz mógł jeździć i 200 zapłacisz najwyżej 20 hrywien i cię puszcza bez mandatu

   • Gdyby babcia miała wąsy mogła by zostać obrazowo dziadkiem. A dur… będzie dur…

    • A gdyby tu staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wtedy wy byście tę staruszkę przejechali, a to być może wasza matka!

 5. Właśnie jechałem 90 na godzinę DK17 a tu wyprzedził mnie jakiś Wowa ze Lwowa cysterną. Nie wspomnę, że parę kilometrów siedział mi na zderzaku

  • No jak jedziesz jak pipa gdzie można 120 to się nie dziw

   • „Ryży-Stolec” sam jesteś pipa 🙂
    „Lolo” nie tylko nie napisał jakim pojazdem się poruszał ale nie podał również na jakim to było odcinku.
    Dlaczego zatem uważasz, że mógł jechać 120?
    Jakiś poważny problem ze znajomością przepisów?

    • wiadomo, że 120 to limit na S17, a nie DK17, ale nie wymagaj od pisowca inteligencji, lub znajomości czegokolwiek (z przepisami włącznie). on ma zakodowane Tusk = zło i to wszystko czego od niego oczekują

 6. Prawda jest taka, ze w weekendy kiedy jest mały ruch łatwiej złapać kierowcę na ograniczeniu w mieście do 40km lub 30km. Z bezpieczeństwem ma to mało wspólnego bardziej dla kasy i wyników policji.
  Gdyby zależało na bezpieczeństwie ludzi w miejscach niebezpiecznych typu przejście na ul. Witosa, przejścia ul. Nadbystrzycka czy skrzyżowanie ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską (codziennie min. jedna kolizja od kilkunastu lat) powstała by sygnalizacja świetlna.

Dodaj komentarz