Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

ZUS wypłaca 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Ponad 0,5 mld złotych przelał w środę ZUS na konta rodziców i opiekunów w ramach świadczenia 800 plus. Dotyczy to osób, które otrzymują świadczenie wychowawcze 2 dnia każdego miesiąca.

Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpocznie się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie powinni złożyć wniosek.

– ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew ZUS na kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze 2 dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Wnioski o świadczenie można składać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także przez portal Emp@tia, „Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. Dlatego warto pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia. Jeśli rodzice czy opiekunowie spóźnią się i wniosek na nowy okres złożą po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania” – podkreśla rzecznik.

– Prawo do świadczenia będzie już tylko przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, z wyjątkiem rodziców nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka – dodaje.

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieniła się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba było składać dodatkowego wniosku.

Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

(Źródło: ZUS)

5 komentarzy

 1. I ukraińcom będą wypłacać z moich podatków. Tfuuu

 2. a uprzedził ich ktoś że oddają z nawiązką xD

  • Problemem jest to, że niektórzy oddają z nawiązką, a są tacy, którzy tylko biorą.
   I nie, nie mówię o najbiedniejszych – tym nie żałuję – właściwie to tylko oni powinni takie świadczenia otrzymywać.

 3. No dobra, przyznaję się – biorę na dzieci.
  Ale mniej, niż płacę składek ZUS co miesiąc.
  Dużo mniej.
  A taki rolnik na KRUS, który płaci grosze, dostaje i 800 i jeszcze teraz dostał po 1200 na dziecko na kolonie letnie.
  Gdzie tu sprawiedliwość społeczna ja się pytam?

 4. Tfusk miał zlikwidować znów oszukał swoich wyborców 😂

Dodaj komentarz