Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Burza w sieci po wystąpieniu ministra Marcina Kierwińskiego. Szef MSWiA pokazuje wydruk z alkomatu (wideo)

Nie milkną echa sobotniego wystąpienia szefa MSWiA podczas obchodów Dnia Strażaka w Warszawie. Po jego przemówieniu, politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli zamieszczać w sieci informacje, że minister w trakcie uroczystości był nietrzeźwy. Marcin Kierwiński poddał się badaniu alkomatem i wynik opublikował w sieci, na jednej z platform społecznościowych.

W sobotę w Warszawie odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. W trakcie obchodów przemawiali m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, szef MSWiA Marcin Kierwiński i Waldemar Pawlak prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Sieć do czerwoności rozgrzało jednak przemówienie szefa MSWiA. W jego trakcie słychać było m.in. ucięte słowa, zaś głos miejscami przeciągał się.

Na wystąpienie zareagowali od razu politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaczęli publikować wpisy na platformie X sugerujące, że minister w trakcie przemówienia był nietrzeźwy. Co więcej zaczęli się domagać jego dymisji. Marcin Kierwiński odpowiedział na te zarzuty.

– Zanim wydacie wyrok posłuchajcie moich wypowiedzi, których udzieliłem mediom po wystąpieniu. Mało tego natychmiast udałem się na komendę Policji, gdzie zbadano mnie alkomatem. Wynik = 0,0. To co wydarzyło się na uroczystościach spowodowane było kwestiami technicznymi i pogłosem – tłumaczy szef MSWiA.

Minister opublikował wydruk z badania alkomatem na warszawskiej komendzie. W sieci pojawiły się również jego wypowiedzi po wystąpieniu. On sam dodał, że jeżeli ktoś chce wykorzystywać to święto do swojej brudnej polityki, to sam sobie wystawia świadectwo.

75 komentarzy

 1. Pisiory grzmią.
  Ale ceracie vel Kamiński milczą 🤣

  • Ale jaja ale jaja

   Pyta cię ktoś o coś ? Chyba nie

  • pokaż mi takiego policjanta lub pielęgniarkę, lekarza który napisał by że minister mswia jest pijany

  • na ceracie to chyba lekcje odrabiasz

  • Może wytłumaczysz tutaj wszystkim w jaki sposób można uzyskać wynik badania z alkomatu na komisariacie policji nie będąc na nim? Może on-line? Na komisariacie oczywiście popsuł się monitoring a w szpitalu tam gdzie był minister nie było akurat kamer. Czekam cierpliwie.

 2. Ale nachlany, jeszcze dobrze nie wytrzeźwiał jak widać. Wstydu dziad nie ma jak to całe dziadostwo z PO.
  Taki to mamy teraz rząd, jak nie pijusy i alkoholiki, to jacyś nawiedzone ćpuny z białym proszkiem w kieszeni.

 3. Prezez Franklubu Frania

  %%% Possterunkofy Burnet hlejecie na ssłuszzbie … %%%% Chuchnnijcie no fw balonik … %%%

 4. ##### kodziarskich sługusów

  POgłos z majami

 5. Przecież po jego spuchnietym ryju widać że chleje

 6. Tylko , że charakter pisma z oświadczenia majątkowego i ten na wydruku z alkomatu jest bliźniaczo podobny co zresztą jest w sieci -przypadek.

 7. Kuźwa i jaki problem jak straż lala to on wylewał za kołnierz

 8. Roz***ał mnie tym wydrukiem :)) Cóż, zasługujemy na wszystko co nas spotyka- sami wybieramy te same mordy od lat.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112