Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Kabanosy z pleśnią w Lidlu. Sieć przeprasza (zdjęcia)

Nasz Czytelnik w jednym ze sklepów sieci Lidl zakupił kiełbaski…z pleśnią. Zrobił to celowo, ze względu na brak reakcji kierownika sklepu po tym, jak zwrócił uwagę na produkt z pleśnią, a o wszystkim poinformował biuro obsługi klienta.

Nasz Czytelnik w jednym ze sklepów sieci Lidl w Lublinie natrafił na spleśniałe kiełbaski. Produkt zapakowany vacum nie nadawał się do konsumpcji. Kiełbaski zostały zakupione 21 grudnia 2019 roku i posiadały ważność do lutego 2020 r.

– O całej sytuacji był poinformowany kierownik, że takie kabanosy leżą u nich na półce. W związku z brakiem reakcji kierownika, poinformowałem infolinię Lidl. Od 21 grudnia do dnia dzisiejszego (13 stycznia) kontaktowałem się z nimi czterokrotnie bez uzyskania żadnej informacji i wyjaśnienia na temat zakupionych produktów, które sprzedają w sklepie. Powiedziałem, że poinformuję media społecznościowe, żeby przestrzec ludzi przed kupowaniem ich produktów. Dodam że kiełbaski są ważne do lutego. W załączniku przesyłam zdjęcia zakupionego towaru – czytamy w przesłanym mailu.

Jak relacjonuje pan Tomasz, kierownik w ramach rekompensaty chciał dać mu czekoladę. O całą sytuację zapytaliśmy biuro prasowe sieci Lidl. Otrzymaliśmy poniższą odpowiedź.

W odpowiedzi na Pana pytanie chcielibyśmy poinformować, iż niezwłocznie po wpłynięciu zgłoszenia, zasygnalizowany problem został skierowany do naszego Działu Zapewnienia Jakości. Skontrolowane zostały próbki produktu pochodzące z partii znajdujących się w sprzedaży. Wyniki kontroli nie wykazały żadnych uchybień jakościowych.

Jednocześnie informację o zdarzeniu przekazaliśmy producentowi, który został zobligowany do przeprowadzenia kontroli procesu technologicznego i procedur dotyczących bezpieczeństwa żywności wdrożonych w zakładzie oraz ustosunkowania się do zaistniałej sytuacji. Producent określa, iż pojawienie się pleśni może mogło wynikać z rozszczelnienia opakowania.

Klient otrzymała od nas odpowiedź z wyjaśnieniami. Serdecznie przepraszamy ją za wszelkie niedogodności.
Aleksandra Robaszkiewicz
Head of Corporate Communication
Lidl Polska

Sygnał od Czytelnika. Kabanosy z pleśnią w Lidlu. Sieć przeprasza (zdjęcia)

(fot. nadesłane Tomasz)

51 komentarzy

 1. Witam,
  Draga redakcji dlaczego usuwacie komentarze?
  Nie raz kupiłem boczek w plastrach, który po jednym dniu od otwarcia robi się siny i gnije:/
  To samo dotyczy się wołowych hamburgerów. Masakra sama chemia. Zapraszam do oglądania konały Pana Marcina Bustowskiego który otworzy oczy Polakom. Pozdrawiam

 2. Zapewne…. polska sieć już by była przetrzepana przez Sanepid z nałożoną karą, kierownik ukarany mandatem, a tu …….. cisza.

 3. Zlany przez wszystkich, ale tak to jest jak się jest niezaradnym życiowo, a wystarczyło zgłosic do sanepidu i UOKiK. No ale czego się spodziewać po cebulandii, nie dali rekompensaty, to chociaż na poklask liczył, a tu zonk 🙂

 4. Lud.wik w ręce pójdzie proste

 5. e tam konkurencja kupiła wystawiła gdzieś na niekorzystnych warunkach zrobiwszy otwory i przynieśli do sklepu robić aferę, normalna czarna zagrywka