Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Był pijany, nagrali go policjanci (wideo)

Policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że 34-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swoje wyczyny na drodze.

Do zatrzymania kierującego oplem doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 19. Policjanci patrolowali o poranku miejscowości Żakowola Radzyńska. W pewnym momencie zwrócili uwagę na pojazd marki Opel.

– Kilka minut przed godziną 7:00 w miejscowości Żakowola Radzyńska na drodze krajowej nr 19 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Corsa, który wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kierującym oplem okazał się 34-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Użyte urządzenie wskazało w organizmie kierującego niemal 1 promil alkoholu – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Mundurowi na początek nałożyli na mężczyznę 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Opel z miejsca kontroli trafił na strzeżony parking.

– Amator jazdy „na podwójnym gazie” za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje podkomisarz Piotr Mucha.

8 komentarzy

  1. przeciez zdazyl przed przejsciem wyprzedzic

  2. 1. Zaraz ktoś napisze, że bronie pijaków za kierownicą, ale uważam, że wyprzedzania na PdP jest czynem gorszym niż poprawna (bez wyprzedzania na PdP) jazda po pijaku (przy około 1 promila).
    2. Za wyprzedzanie na PdP kary powinny być większe niż za kierowanie rowerem po 2 piwach. A są kwotowo dokładnie takie same.

  3. Obawiam się, że może nawet dostać zakaz kierowania pojazdami. Sądy nie maja litości…

  4. Corse zabrali a wczoraj dziadkowi Leksusa niee ..
    Polskie prawo i przepisy dla biedaków

  5. Nikomu nic nie zabiorą za gorzałę, hyży ruj dba o swój patoelektorat

Dodaj komentarz