Spożywał alkohol nad jeziorem, uderzył volkswagenem w drzewa. Palił papierosa na izbie przyjęć
12:29 03-07-2019 | Autor: redakcja
Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 20 w miejscowości Baran w powiecie lubartowskim. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca volkswagena zjechał z drogi i uderzył w drzewa.
Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze uderzając w drzewa. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy.
Jak się okazało, kilka godzin później, ten sam 21-latek awanturował się i palił papierosa na izbie przyjęć w szpitalu w Lubartowie. 21-letni mieszkaniec gminy Garbów za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenia, których dopuścił się podczas pobytu w szpitalu.
(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)
Ciekawe czy w sądzie będzie taki wiracha
Miejscowość Baran, kierowca Baran…
„palił papierosa na izbie przyjęć”
Ciekawe kto go na dach wpuścił?
Jeśli chodzi o izbę przyjęć, to poprawne są oba wyrażenia: (jestem) na izbie przyjęć, (jestem) w izbie przyjęć, przy czym można sądzić, że to drugie (w izbie przyjęć) ma charakter bardziej oficjalny, podczas gdy to pierwsze (na izbie przyjęć) jest nienacechowane stylistycznie. Podobny charakter mają wyrażenia na izbę, do izby łączące się z czasownikami typu przyjechać, zostać przyjętym itd.
Rzeczownik oddział (w znaczeniu ‘wyodrębniona część szpitala’) w polszczyźnie ogólnej łączy się z przyimkiem na (leżał na oddziale, został przyjęty na oddział), natomiast w języku środowiskowym (w środowisku medycznym) tworzy wyrażenia z przyimkami w, do (leżał w oddziale, został przyjęty do oddziału).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
Bardzo przepraszam, ale redakcja tak poczytnego portalu powinna stosować wyrażenia o charakterze bardziej oficjalnym. Promowanie języka konwersacyjnego, potocznego zostawcie tabloidom. Pozdrawiam serdecznie redakcję mojego ulubionego portalu.
W którym miejscu jest ten język potoczny? Zwrot jest jak najbardziej prawidłowy i dopuszczalny.
Może bywasz przed izbą, na korytarzu? Na krześle, ale w fotelu. Śpisz na tapczanie, na sofie, ale w łóżku. Niektórzy mają przywileje i wchodzą na pokoje 😉
Nie znam się, więc się wypowiem. Formą standardową, w odniesieniu do szpitala, jest „na oddziale”. „W oddziale” sugeruje oddział (filię) banku.
Tytuł artykułu jakby napisany przez szkolnego skarżypytę? jeszcze tam brakuje a proszę pani… A Wojtuś…
bezstresowe wychowanie…
Ile dostanie za tego papierosa?
nic mu nie zrobią
dalej bedzie jeździć po pijaku
takie mamy panstwo
jakby dostał porzadwy wpier… od policji na dzień dobry to by siedział cicho
W nagłówku po słowach ” na izbie przyjęć ” powinna być kropka
W tytułach na końcu nie daje się kropki. Szukanie na siłę złośliwości naprawdę żenujące ;).
Od dawna uważam,że nad wodę w sezonie zjeżdża się sama patologia.
Palił papierosa i CO?????????
Za palenie papierosów nie powinno absolutnie się karać!(byl po kielichu i w szpitalu, więc siłą rzeczy chory!!!) Popadamy w paranoje. Dalej I co?? Wielkie coś. Brzydko powiedział do jakiegos prowincjonalnego lekarzyny? He he. A sral pies.
ten lekarzyna jak mówisz…powinien dać gówniarzowi parę kopów w du…ę i na tym powinien się skończyć jego pobyt w szpitalu…
dobrą rzeczą były izby wytrzeźwień…w ramach leczenia koleś dostał parę biczy szkockich…i jeszcze zapłacił za pobyt…
a teraz jak przywiozą pijaka na izbę, to mu tomografię robią a chorzy ludzie czekają w kolejce po pół roku…
Np. „na izbie”, „na stołówce'”, „na sali gimnastycznej”.
To język potoczny, nacechowany stylistycznie.