Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzieci wróciły do matki. Rodzina lubelskich sokołów w komplecie! (wideo)

Dzisiaj rano do gniazda lubelskich sokołów powróciły pisklęta. Wrotka od razu się nimi zaopiekowała. Całą akcję „podrzucania” do gniazda sokolich dzieci zobaczycie na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę znajdującą się w gnieździe.

Historią lubelskich sokołów żyje cała Polska. Tyle zwrotów akcji w tegorocznym wysiadywaniu jaj przez Wrotkę nikt się nie spodziewał.

Było zniknięcie samicy z gniazda, sokoli intruz, potem Czart wysiadujący jaja, następnie powrót Wrotki, która przez pewien czas wysiadywała podrzucone jaja. Co ważne w toku tych wszystkich wydarzeń, sokole dzieci wykluły się u sokolnika, który się nimi opiekował całą dobę, przez kilka dni, a na koniec mamy to!

Rodzina w komplecie i trójka rozkosznych pisklaków pod skrzydłami swojej mamy. Od wtorkowego poranka Wrotka stała się szczęśliwą mamą i mamy nadzieję, że nic złego się już nie wydarzy.

19 komentarzy

 1. Po ch… te wstawki polityczne. Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia na temat z artykułu niech się nie odzywa a nie pisze jakieś brednie. Uznanie dla pomagających i trzymam kciuki za lubelskie sokoły

 2. Całe to zamieszanie przez warszawską Ziutę. Oooo, Ziuta, oooo, Ziuta! Ty wiesz, że nie brzydkich sokolic, tylko wina czasem brak.

  • Och Ziuta dziś życie me przegrane jest
   Przegrane jest przez jedną noc
   Och Ziuta naprawdę nie wiem jak się pozbyć
   Jak się pozbyć ciebie stąd

   Na szczęście Wrotka wiedziała jak. :-P,

  • Och Ziuta dziś życie me przegrane jest
   Przegrane jest przez jedną noc
   Och Ziuta naprawdę nie wiem jak się pozbyć
   Jak się pozbyć ciebie stąd

   Na szczęście Wrotka wiedziała jak. :-P,

 3. Zastanawia się co tu robi ten trup

 4. Sokolica wróciła i się zastanawia co tu się Q.. wyprawiło. Jak wyleciała to miała cztery jaja,a jak wróciła to zastała trzy pisklaki i jednego padłego gołębia 😂😂😂

 5. Piękna chwila. Niech rosną zdrowo.

Dodaj komentarz