Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stracił blisko 80 tys. złotych, bo uwierzył, że ktoś może włamać się na jego konto

Blisko 80 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu lubelskiego, który uwierzył, że ktoś może włamać się na jego konto bankowe. Policjanci poszukują oszustów i apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu operacji internetowych.

51-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego zgłosił się do policjantów i oświadczył, że padł ofiarą oszustwa. Jak przekazał mundurowym, zadzwonił do niego mężczyzna podający się za przedstawiciela banku, który powiedział, że ktoś może włamać się na jego konto.  Aby temu zapobiec 51-latek miał przenieść środki na bezpieczny rachunek i zaciągnąć kredyt.

– Pokrzywdzony miał przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny poprzez przelewy we wpłatomacie. Najpierw przekazał oszczędności w kwocie blisko 30 tysięcy złotych. Następnie zaciągnął pożyczkę na 50 tysięcy złotych, by zablokować zdolność kredytową – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski oficer prasowy KMP w Lublinie.

Po dokonaniu ostatniego przelewu 51-latek zorientował się, że ma do czynienia z przestępcami i zdecydował się zgłosić się do komendy policji. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców.

– Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku – dodał nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

18 komentarzy

  1. Idzie zamordyzm EU

    Piniędzy nima i nie bęęęędzie..!!

  2. Tekturowe POśmiewisko

    W USA kryzys w armii. Nie ma nowych rekrutów, a nawet weterani odradzają ich rodzinom wstępowania do wojska. Nikt nie chce służyć dyktaturze jaka rządzi w Waszyngtonie.
    Europa może zapomnieć o interwencji USA, jeśli rozpęta wojnę z Rosją 🤷

  3. a czy już pan zapłacił podatek od darowizny xD

Dodaj komentarz