690 680 960

„Rogatki w Miłocinie otworzyły się tuż przed jadącym pociągiem” (zdjęcia)

To, co dzieje się z rogatkami w Miłocinie jest niedopuszczalne – alarmuje jeden z kierowców. W poniedziałek rano rogatki otworzyły się przed jadącym pociągiem.

Na niedawno wyremontowanym przejeździe kolejowym w Miłocinie może wkrótce dojść do tragedii. Wszystko za sprawą rogatek, które działają, jak chcą.

– Wczoraj przejazd był zamknięty przez 30 min korek miał kilometr, a dziś otworzył się tuż przed pociągiem, autonomia tego przejazdu doprowadzi do tragedii – napisał do nas Czytelnik.

Na przesłanym do nas zdjęciu widać przejeżdżający pociąg i uniesione do góry rogatki. W minionym tygodniu rogatki nie otworzyły się, co sprawiło, że zablokowany został przejazd na trasie Lublin – Nałęczów. Sytuacja trwała kilkadziesiąt minut, aut przybywało, aż w rejonie przejazdu utworzył się sporych rozmiarów sznur pojazdów.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika PKP.

– Wczoraj wieczorem stwierdzono awarię urządzeń na przejeździe kolejowo-drogowym w Miłocinie. Na miejsce natychmiast został wysłany serwis. Wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Pociągi przejeżdżające przez przejazd zwalniają do 20 km/h, podawane są dodatkowe sygnały, ustawiono oznakowanie od strony drogi. Wykonawca systemu deklaruje, że dzisiaj urządzenia zostaną naprawione – informuje Karol Jakubowski z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

„Rogatki w Miłocinie otworzyły się tuż przed jadącym pociągiem” (zdjęcia)

(fot. nadesłane Michał)

22 komentarze

 1. to niedopuszczalne, żeby w ogóle montować rogatki i dawać zbędne szanse de*ilom na przeżycie. jak ktoś nie potrafi sam zauważyć pociągu, nie powinien być na siłę podtrzymywany przy życiu…

 2. Jedź na Turystyczną, żeby się rozejrzeć to trzeba na tory wjechać..

  • zatrzymując się 10 metrów od torów widać tory na kilkaset metrów w jedną i druga stronę. zgłoś się na najbliższy komisariat z prawkiem w ręku i powiedz im to samo co tutaj napisałeś… proszę!

 3. Przyjdzie inna ekipa i tych byłych też nie rozliczy żeby w razie kolejnej zmiany ich też nie rozliczyli, biega kilku co warczą dla pucu na siebie a reszta robi swoje 😀

 4. Komu przeszkadzała drużniczka i budka na stacji- za drogo? Przekonają się jak dojdzie do tragedii- oby nie.

 5. Może pora przywrócić instytucję dróżnika ?

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas