Po porodzie utopiła córeczkę w rzece. Już wcześniej szukała sposobów na pozbycie się dziecka

Nocą urodziła córeczkę, następnie zaniosła ją nad rzekę i wrzuciła do wody. Już wcześniej szukała sposobów na dokonanie aborcji, poronienie lub też sprawienie, aby dziecko urodziło się martwe. 23-latce grozi dożywocie.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie 23-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego, która została oskarżona o zabójstwo swojego dziecka. W połowie października 2017 roku, jeden z mieszkańców wybrał się na popołudniowy niedzielny spacer. Idąc obok przepływającej przez Krzesimów rzeki, dostrzegł jakiś przedmiot znajdujący się w wodzie. Gdy podszedł bliżej, okazało się, że to zwłoki noworodka.

Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka urodziła się zdrowa. Żyła również w momencie, kiedy wrzucano ją do rzeki. Zmarła zaś w wyniku utonięcia. Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania matki dziecka. Wiele godzin żmudnej pracy policjantów przyniosło efekt. Wykonali szereg czynności, przesłuchali dziesiątki osób, aż zwrócili uwagę, na nietypowe zdarzenie.

Mianowicie tego samego dnia, w którym znaleziono zwłoki noworodka, do komendy przyszła młoda kobieta, która zgłosiła, że jest pomawiana, iż była w ciąży. Jak się okazało, to właśnie 23-letnia Aneta P. jest matką dziewczynki. Jak ustalili śledczy, kobieta zorientowała się, że jest w ciąży w marcu 2017 roku. Ukrywała ten fakt zarówno przed rodzicami, jak też przed swoim chłopakiem. Cały czas chodziła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne.

W nocy z 14 na 15 października kobieta zaczęła rodzić. Następnie owinęła noworodka w swoją koszulę i udała się nad pobliską rzekę. Nie zastanawiając się długo, wrzuciła swoją córeczkę do wody. Po wszystkim wróciła do domu i zaczęła sprzątać ślady po porodzie. Domownicy nie zorientowali się, do czego doszło.

W trakcie przesłuchania Aneta P. przyznała się do winy. Nie potrafiła wyjaśnić powodów uśmiercenia córeczki. Tłumaczyła, że pomysł ten pojawił się tuż po porodzie. Śledczy jednak udowodnili, że 23-latka od kilku miesięcy planowała pozbyć się swojego dziecka. Biegli odnaleźli, że kobieta w internecie szukała sposobów na poronienie, przeglądała tematy dotyczące aborcji, jak też jakie leki zażywać, aby dziecko urodziło się martwe. Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia w tej sprawie. Anecie P. grozi dożywocie.

(fot. policja)
2018-07-05 23:59:36

42 komentarze

 1. ATyle par nie może mieć dzieci. A taka jedna z drugą jak nie do rzeki, to do pieca, czy w ręczniki. Jak tak można, własne dziecko.

  • Nie dochodziłoby do takich sytuacji gdyby aborcja w końcu była legalna. Nie każdy pragnie mieć dziecko.

   • Zastanawia mnie co kieruje ludzmi takimi jak Ty, ze zabicie dziecka przed porodem jest super, ale po porodzie to juz okrucienstwo. Co kieruje logika ludzi, ktorzy mysla, ze dziecko, ktore rodzi sie dzis, wczoraj mozna bylo unicestwic, ale jutro juz nie wolno. Czy to dziecko na x dni przed porodem nie bylo czlowiekiem?

    • co tu idiotom tłumaczyć, zaślepieni w swoich ideologiach nawet do końca ich nie pojmują…z idiotami się nie dyskutuje, przed idiotami się trzeba bronić

   • aborcję to powinni na ciebie wprowadzić można urodzić i zostawić w oknie życia albo w szpitalu. Wtedy nikt by nie miał pretensji

    • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

     Z tymi oknami życia nie jest tak pięknie jak nam przedstawiają, ja chciałam tam zostawić swojego męża o mentalności noworodka – nie chciano go przyjąć.
     Powiem nawet więcej – spotakałam się ze zdecydowana odmową!

    • Nikt oprócz dziecka które zostało w ten sposób porzucone. Chciałbyś się dowiedzieć, że zostałeś zostawiony w oknie życia? Że matka chciała się Ciebie pozbyć? Nawet jak znajdzie się dla takiego dziecka rodzina zastępcza, to jest to niczym innym jak surogatyzm, urodzenie dziecka dla kogoś innego, a potem oddanie go, tyle że w tym przypadku nie wchodzą w grę pieniądze więc jest to legalne. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

     • „…Nikt oprócz dziecka które zostało w ten sposób porzucone….” Czyli jednym słowem lepiej po porodzie ZABIĆ!!!
      Po co ma się całe życie z traumą zmagać. Gratuluję komentarza. Mam nadzieję, że przed Sądem, dzieciobójczyni powoła się na twoją, jakże światłą wypowiedz.

   • Jakim to skończonym imbecylem trzeba być żeby tworzyć takie konkluzje? Nie chce mi się już tłumaczyć gdzie kończy się twoja wolność a prawo do życia drugiego człowieka bo i tak nie dotrze. Wiele jest rodzin które przyjęłyby takie dziecko z radością. Biedna matka widać się pomyliła, rzeka nie była do dziecka przyjaźnie nastawiona i dlatego dziecko się utopiło…

   • Co za różnica czy legalna czy nie legalna. W obydwu prZypadkach mówimy o zabiciu własnego dziecka.

   • Jak nie pragnie to niech robi tak żeby jej się nie trafilo. Do nauki a nie do seksu jak się okazuje odpowiedzialności nie potrafi unieść.

  • Wasne czy nie… jak tak mozna z dzieckiem jakim kolwiek.

 2. „Cały czas chodziła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne.”

  chyba kogoś tu czeka komisja dyscyplinarna…

  • A to z jakiego powodu? Wypisanie recepty rzadko kiedy wiążę się z badaniem. Po tabletki chodzę co 2 miesiące a na fotel siadam raz w roku. Lekarz nie ma rentgena w oku.

 3. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Jeśli nie zmieni się zbyt restrykcyjne podejście do usuwania niechcianych ciąż takie i podobne przypadki pozbywania się dzieci będą coraz częstsze.
  Pamiętacie kiszenie w beczkach z kapustą, albo powodowanie smogu poprzez spalanie niemowlaka?

  • Jeżeli nie zmieni się moralność i dawanie żopy na lewo i prawo takie przypadki będą się zawsze pojawiały. Należy myśleć przed a nie po. Ale komu ja to tłumaczę?

 4. Jerzy Gondol z Nadwisły

  No cóż, jedne topią inne palą – taki mamy klimat i… Matki Polki

 5. Kieckowi oto wasza następna ofiara w imię miłości, ale co wam tam – alleluja i do przodu. Oby ten wasz bóg naprawdę istniał i się z wami za to wszystko policzył…

 6. Rajmund Anzlik

  Dlatego o aborcję walczą żeby później po cichu i bez konsekwencji się pozbywać biednych dzieci 🙁

  • I raczej byłoby to lepsze rozwiązanie niż uśmiercać je tuż po porodzie. Niech walczą.

   • weź śmieciu zmień podpis, nie zgadzam się aby nazwa mojego miasta była wykorzystywana do propagowania legalnego mordowania dzieci

 7. Ojcem dziecka jest żonaty facet który wiedział o ciąży i JEGO ŻONA również , to właśnie jego żona tak ją sponiewierała a kochaś z potulnym ogonkiem wrócił na łono rodziny .Młodej dziewczynie coś się w głowę stało i tyle. Niech tą żonę szlak trafi i tego jej męża łacha również.

  • Żonę tego gościa niech trafi szlak?! Dawno chyba u psychiatry nie byłaś. Winna jest ta co zabiła dziecko a nie ta co zrobiła jej awanturę o seks ze swoim mężem . Lecz się

 8. Ciekawe dlaczego pomyślałeś akurat o strajkujących pielęgniarkach? O to akurat powinieneś zapytać swojego psychoanalityka przy najbliższej konsultacji. To co napisałeś jest absurdalne i chore.

  • Jeżeli nie dostrzegasz wspólnego mianownika jakim jest dziecko, to chyba bardziej z tobą jest nie halo niż ze mną. Ale lewactwo tak ma. Odejść od łóżka chorego bezbronnego dziecka, bo się mało? zarabia, czy zabić po porodzie, bo będzie przeszkadzało w zabawie; jak dla mnie to to samo.

   • ty mieciu zapisz się na leczenie nóg…

    • proponuję udać się do DSK i zobaczyć jak wygląda strajk. Czy pielęgniarki odeszły od łóżek a pacjenci biegają samopas…

    • Fajne mają koleżanki, te które zostały i pracują. Zostawiły im swoje obowiązki i chodu na zwolnienie. Lato ciepło to przy adnotacji ” chory musi leżeć” wygrzewają tłuste tyłki na zalewem. Cofnąć urlopy, a pracodawca ma do tego prawo, już im koleżanki podziękują. Chorowite po powrocie, wysłać w pazdzierniku lub styczniu. Jak widać, upały im nie służą.

 9. dziwne tylko, ze nie chodziła do ginekologa po tabletki przed zajściem w ciąże…to by całkowicie załatwiło sprawę…myślenie PO JEST NIESTETY DOMENĄ WIELU…
  jest przecież okno życia w Lublinie…ale kto miał ja tam zawieźć…co miała zrobić zaszczuta kobieta w tym kołtuńskim kraju…gdzie najbardziej się liczy co powiedzą sąsiedzi….
  jak kochaś się ulotnił rodzice powinni ją zawieźć do szpitala…mogła je tam bez żadnego problemu zostawić skoro nie chciała dziecka…uszczęśliwiła by jaką rodzinę, która akurat go bardzo pragnie…

 10. Nie potrzebna antykoncepcja dla ludzi z głową. Dziecko samo na świat się nie prosiło. Jeśli ktoś ma nasrane w głowie to niestety ale będą się takie rzeczy działy jeśli ktoś nie umie wsiąść na siebie odpowiedzialności swoich czynów.

 11. Tylko jedna kara !

 12. Na pewno domownicy sie nie zorientowali była w ciąży i juz nie jest, przecież to takie malenkie, nic nie widać ze nie da sie zauważyć. Żenada.

  • Cichobiorek Cichodajek

   „Lohihi” – znam przypadek gdzie matka zawiozła 16 letnią córkę z bólami do szpitala, kiedy po jakimś czasie na izbie przyjęć pojawił sie lekarz, który ową srajdę przyjmował, matka zapytała:
   – No i jak tam wyrostek robaczkowy mojej córki panie doktorze?
   – Jest pani babcią, a wnusia ma się dobrze – padła odpowiedź.

 13. Jakie dożywocia? Utylizacja podczlowieka i po problemie.

 14. Pamiętajcie tylko o jednym – nie było to niepokalane poczęcie. Wszyscy widzielibyście kobietę na szafocie, ale jakoś tatuś może pozostać bezkarny. Ciąży nie widział o niczym nie wiedział….

 15. Głupota ! Tyle osób nie może mieć dzieci swoich i z chęcią by adoptowalo !??

 16. Nie ferujcie tu wyroków. Znacie suche fakty a nie okoliczności. Zabiła własne dziecko Z JAKIEGOŚ POWODU. A tego też nie znacie.

  • Podaj choć jeden powód usprawiedliwiający zabicie własnego dziecka zaraz po porodzie.

 17. Nie ma takiego powodu. Znam 3 małżeństwa które starają się o adopcje, nie jest im łatwo. Nie rozumiem jak można uważać że mam prawo zabić dziecko tylko dlatego że jestem rodzicem – idąc tym tokiem myślenia miałbym prawo zabić syna gimnazjalistę bo wszedł we wkurzający wiek i mam go dosyć. Dlatego trzeba chronić maluszki bo są bezbronne, karać morderców i współwinnych za współudział.

 18. Nie pochwała tego co zrobiła ta Pani. Każde dziecko ma prawo żyć nie jestem też za aborcja. Uważam że skoro już urodziła to są różne instytucje okno życia i tam można oddać dziecko. Ja staram się o drugie już 5lat i nadal nic. Zazdroszczę kobiecie że urodziła że pewnie było zdrowe i z matko wszystko dobrze nie leży w śpiączce. Szkoda dziecka bo inne kobiety nie mają takiego szczęścia żeby normalnie zajść donosi i jeszcze szczęśliwie urodzić Zdrowe dziecko.

 19. Weronika Marciniak

  Wariatów nie brakuje. Jak można zajść w ciążę, a potem zabić dziecko ? Albo inny przykład, jak można uderzyć dziecko siekierą za nic ? Zainteresowanych odsyłam do artykułu: zachodnio-pomorskie.dziennikarstwoobywatelskie.pl/14-latka-uderzona-siekiera-w-glowe/
  Tacy ludzie powinni przechodzić wczesne badania, aby zapobiegać takim sytuacjom.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”