Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Muzyka, korowód przez miasto, dużo uśmiechu, tańca i zabawy. Tak wyglądał Dzień Afryki w Lublinie (wideo, zdjęcia)

W sobotę w Lublinie odbył się Dzień Afryki. Wydarzenie miało na celu promocję kultury afrykańskiej. Było dużo uśmiechu, tańca i śpiewu. Przez centrum miasta przeszedł korowód złożony z przedstawicieli kilku afrykańskich państw.

W sobotę Miasto Lublin stało się miejscem tętniącym życiem i radością podczas obchodów Dnia Afryki. Centrum miasta rozbrzmiewało muzyką, śpiewem i rytmicznymi tańcami, a barwny korowód przeszedł przez centrum, przyciągając tłumy mieszkańców i turystów. Był to dzień pełen wydarzeń, które miały na celu promowanie i celebrację bogatej i różnorodnej kultury afrykańskiej.

Dzień Afryki rozpoczął się o godzinie 14.00 warsztatami, które przybliżyły uczestnikom afrykański taniec, śpiew oraz grę na tradycyjnych instrumentach. Warsztaty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków tanecznych i rytmów bębnów djembe. Następnie przez centrum Lublina przeszedł korowód złożony z muzyków oraz przedstawicieli różnych krajów afrykańskich. Przemarsz ruszył przed Ratusza, a następnie uczestnicy dotarli do Placu Litewskiego.

Po tym odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której organizatorzy oraz zaproszeni goście powitali uczestników wydarzenia. Przemówienie powitalne podkreśliło znaczenie wymiany międzykulturowej oraz rolę, jaką takie wydarzenia odgrywają w budowaniu zrozumienia i szacunku między różnymi kulturami.

Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na występy artystyczne. Publiczność mogła podziwiać różnorodne wykonania, w tym tradycyjne tańce i pieśni afrykańskie, które wprowadziły widzów w atmosferę afrykańskiego kontynentu. Występy te były nie tylko rozrywką, ale także edukacyjną podróżą przez bogactwo kulturowe Afryki. Odbył się również pokaz mody, który zaprezentował kolorowe i niezwykle kreatywne stroje inspirowane afrykańskimi wzorami i tkaninami. Modele i modelki z dumą prezentowali zarówno tradycyjne ubrania, jak i nowoczesne interpretacje afrykańskiego stylu.

Jednym z najważniejszych punktów programu był panel dyskusyjny, który rozpoczął się o 18.00. Tematem przewodnim była „Znaczenie Wymiany Międzykulturowej i Jej Wyzwania”. Eksperci z różnych dziedzin, w tym socjologii, kultury i edukacji, debatowali na temat korzyści płynących z wymiany międzykulturowej oraz barier, jakie napotykają społeczeństwa w procesie integracji i wzajemnego zrozumienia.

Wieczorem rozpoczął się koncert. Na scenie pojawili się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Dzień Afryki zakończył się kolacją, podczas której serwowano dania kuchni afrykańskiej.

Autor: redakcja

38 komentarzy

  1. Niech przyjdzie jak najwięcej to też ludzie pracujo nie stojo wkolejce po zasiłek mnie to nieprzeskadza fajne się bawio pokazujo swojom kulturę a nie chodzo jak smutasy świat idzie do przodu czy się podoba czy nie

  2. A nie mogli go obchodzić u siebie? Po co to tutaj przyjechało?

  3. Wszystkich wpuszczać później się zobaczy kto to.

  4. Nie długo w Lublinie będzie więcej obcokrajowców aniżeli Polaków.

  5. Jak widać klapocki muszą być. A ta „kultura afrykańska” to taka jak na co dzień na ulicach? Darcie japy, łażenie cała szerokością chodnika, blokowanie ścieżek rowerowych mimo pustego chodnika dla pieszych, słuchanie „murzyńskich nut” z telefonu na pełny regulator w mpk, itp. Może uczelnie które kształcą przyszłych inżynierów powinny wprowadzić na początkowym etapie przedmiot: zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych w cywilizowanym świecie. Wszystkim wyszłoby to na dobre.

Dodaj komentarz