Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Noc Świętojańska w Rybczewicach

W sobotę, 22 czerwca, nad Zalewem w Rybczewicach odbędzie się Noc Świętojańska. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 a na uczestników czekać ma wiele atrakcji.

Rybczewice
2024-06-22, 19:00

Wójt Gminy Rybczewice Elżbieta Masicz serdecznie zaprasza na Noc Świętojańską. Podczas wydarzenia nad Zalewem w Rybczewicach na uczestników czekać będą m.in.: stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Rybczewice”, stoisko KGiGW Częstoborowice, strefa słodkości m.in. fontanna czekoladowa i ciasta, oraz ognisko, na którym będzie możliwość upieczenia samodzielnie kiełbaski. Ponadto ognisko stanowić będzie centrum biesiady.

Oczywiście nie zabraknie wykonywania wianków z kwiatów i ziół, które następnie uroczyście zostaną puszczone z molo na Zalew. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Można też przynieść gotowe wianki wykonane w domu.

– Będzie nam jednak bardzo miło, jeśli mieszkańcy chcieliby włączyć się w organizację wydarzenia i przynieść dodatkowo kwiaty bądź zioła do wyplatania wianków za które już serdecznie dziękujemy. Kwiaty prosimy dostarczać do Urzędu Gminy Rybczewice w dniach 21-22 czerwca – wyjaśnia ją organizatorzy.

Jak tradycja nakazuje młode dziewczęta będą mogły wziąć udział w konkursie „Poszukiwanie kwiatu paproci”. Czekają do wygrania atrakcyjne upominki. To jedyna taka noc w roku, dlatego aby podkreślić klimat jej wyjątkowości, wybierając się na imprezę warto założyć stroje w jasnych kolorach. Wydarzenie umili też biesiada i muzyka na żywo. Całość utrzymana zostanie w stylu ludowym, gdzie prym będzie wieść ogień, który zobaczyć będzie można w różnych formach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport