Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie praca od ręki – absolwenci pilnie poszukiwani

W województwie lubelskim stale obserwuje się zapotrzebowanie m.in. na pracowników do sektora produkcyjnego. Tylko w dwóch firmach zlokalizowanych w Lublinie i okolicach jest 80 nowych miejsc pracy.

31 komentarzy

 1. zatrudnienie przez pośrednika ? nie, dziękuję. nie będę oddawał 20% swojej ciężko zarobionej głodowej pensji co miesiąc. Jednorazowo – owszem, załatwili prace, zasłużyli na zapłatę, ale nie haracz.

 2. ” 1 099 tys. osób.” czyli: tysiąc dziewięćdziesiąt dziewięć osób tysięcy osób… świetnie!

  • Dobrze jest napisane…tej liczby w ten sposób się nie czyta – pozdr

   • Czyli „1 000 099 milionów” to również poprawna forma? PWN się kłania Panie redaktorze.

   • Przemek ma rację, jeśli piszemy całą liczbę to nie używamy tys, piszemy 2 tys albo 2 000.

   • pod warunkiem, że się napisze 1,099 tyś …

    • Zgadza się, po drodze zaginął przecinek. Już jest prawidłowo.

     Pozdr
     red.

    • Na boga! Nie TYŚ, tylko TYS

    • 1,099 „tyś”? Czyli jeden i 99 tysięcznych? Przecinkiem w Polsce oddzielamy część ułamkową! Taki zapis jak proponujesz istnieje w angielskim – nie u nas.

     Chodzi o liczbę jednego miliona i dziewiędziesięciu dziewięciu tysięcy. 1099000. 1 099 000. 1 099 tys. A najprościej 1,099 mln lub „blisko 1,1 mln”…

     Jeden od drugiego głosniej krzyczy, tylko żaden nic nie wie. Słownik PWN to się załamał na Wasz widok, a nie komuś tam kłaniał.

 3. No ciekawe… A jak ja przeglądam oferty pracy to doświadczenie jest wymagane zawsze a nie jest dodatkowym atutem.

 4. czyli oferty może i są ale przede wszystkim w zawodach głównie męskich – super

 5. Sranie w banie z tymi waszymi ofertami! Skończone budownictwo na naszej Politechnice Lubelskiej i co?! I bez znajomości ani rusz! Jedynie oferta bezpłatnych praktyk po raz kolejny!!! Nawet na staż nie chcą! Więc niestety Warszawa, gdzie bez problemu niemal z miejsca dostałam pracę za 2x tyle na początek, co w rodzimym Lublinie.

  • Tak, g… wiesz, g… widziałeś, w warszawie zarobisz dwa razy więcej, ale i za to wydasz dwa razy więcej na życie, jedzenie, o jakimś lokum nie wspomnę, bo za pokój z daleka od darmowego pokoju w domu rodziców niestety też trzeba zapłacić. Dolicz też dojazdy do domu, jeżeli zamierzasz często odwiedzać rodziców i zabierać słoiki pełne wałówki, bo na żarcie kasy niemasz. Pomarudź sobie, a za jakiś czas (o ile ci się powiedzie w stolicy) znów będziesz narzekał, że jakie to zarobki marne, w polsce niema pracy, ble ble ble, drogo, podatki, państwo ściąga kasę… i wyprujesz prosto na zmywak do UK. Powodzenia.

   • Lepiej zarabiać 2 razy więcej w Warszawie niż nic nie zarabiać albo pracować po studiach na kasie w biedronce i się nie rozwijać.

   • Nie wiem jak ty to liczysz. Uspokój się bo ci żyłka pęknie.

    Jedzenie kosztuje tyle samo, ubrania są tańsze, bilet miesięczny w podobnej cenie (Lublin 84zł, Wa-wa 110zł).
    Jedyne co wychodzi drożej tam to mieszkanie, ale za mieszkanie/pokój trzeba zapłacić i tu i tam.
    W Lublinie kawalerkę wynajmiesz za ~800zł, w Warszawie ~1400zł.
    (można też wynająć sensowny pokój na obrzeżach za ~500zł; można szukać pokoju w okolicach miejsca pracy i na dodatek nie tracić dużo czasu na dojazd).

    Jeśli zarobisz w Lublinie 2000zł to po odliczeniu samego mieszkania zostanie na wszystko 1200zł, w Warszawie z 4000zł zostanie 2600zł. Widać różnicę? Na korzyść Lublina :)?

 6. Panie Redaktorze,
  w tytule tego artykułu wkradł się poważny błąd stylistyczny. Mianowicie fragment brzmiący „pracowników dedykowanych do sektora produkcyjnego” nie jest poprawnym zwrotem w języku polskim. Dedykowany w naszym ojczystym języku oznacza „poświęcony komuś” (wg Słownika Języka Polskiego). Rozumiem, że Pan Redaktor dokonał tutaj spolszczenia słowa „dedicated” z języka angielskiego, które to słowo w owym języku może być użyte w takim kontekście np. dedicated software, dedicated server. Ale chyba można wymagać od Redaktora znajomości poprawnej polszczyzny, kiedy publikuje swoje treści na polskim portalu.

  • Nie myli się ten, kto nic nie robi – dedykujemy takie przysłowie Czytelnikowi za czujność słowną i kasujemy rażący błąd stylistyczny – pozdrawiamy.

   • Jakże poprawnie teraz brzmi treść tego artykułu. Duże brawa i wyrazy uznania dla Redakcji lublin112.pl. Także za to, że potrafiła przyznać się do błędu i poprawić go. Nie każdy dziś tak potrafi. Serdecznie pozdrawiam.

    • Nie ma co tkwić w błędzie lepiej się przyznać, poprawić i wiedzieć, że Czytelnik wróci – pozdrawiamy!

 7. W Lublinie od ręki to najwyżej można w mordę dostać. A praca jeżeli jakaś jest to z reguły niewolnicza za najniższą krajową stawkę, często w szkodliwych dla zdrowia warunkach, bez gwarancji że pewnego dnia delikwent wyleci na bruk bo na jego miejsce już będzie czekał „znajomek” dyrektora. To Lublin właśnie, bez znajomości i układów nie ma szansy nic osiągnąć.

 8. Co to za reklama złodziejskiej „agencji pośrednictwa pracy”?? Powinni tego w Polsce zabronić bo przez nich nie da się już normalnie pracować w większych przedsiębiorstwach. Pracujesz za minimalną stawkę – resztę dostają oni. Niewolnictwo XXI wieku, Zatrudnią Cię w WSK za minimalną, zapieprzasz jak normalny pracownik, nadgodzin nie pozwolą ci robić, urlop ci się nie należy, pójdziesz na zwolnienie lekarskie to nie masz po co przychodzić od 1-go bo Ci karta nie zadziała bo się okaże, że nie przedłużyli ci umowy o kolejny miesiąc. Powinno się jak najszybciej zlikwidować agencje pośrednictwa pracy. Albo jest to artykuł sponsorowany, albo redaktor wie jeszcze mało o życiu promując to gów*o.

  • Po prostu otrzymaliśmy informację prasową na temat nowych miejsc pracy i nie mamy na celu promowania tej firmy a informowania, że są oferty pracy. Jeżeli ktoś chce przekazać uwagi na temat samej firmy, może to zrobić pod materiałem. Zapewne będzie to pomocne w wyborze oferty. Nie jest to materiał sponsorowany – tylko i wyłącznie informacyjny – pozdrawiamy !

 9. Oferty może są. Tylko umów i perspektyw na emeryturę nie ma. Jak mam pracować na produkcji to wolę wyjechać za granicę i robić to samo z perspektywą emerytury unijnej.

 10. 3 399,45 zł średnia pensja brutto w naszym województwie. niezłe jaja. niech ktoś napisze z czytających osób że tyle zarabia.
  W takich prostych zawodach jak podali w artykule nie zarobi 1600zl. brutto

  • podpinam się do przedmówcy; 3399,45 to ok. 2400 na rękę; ile osób to czytających zarabia zbliżoną kwotę? (i do tego ma normalną umowę, a nie pracę „na czarno”); NIECH TE URZĘDY STATYSTYCZNE PRZESTANĄ NAS MAMIĆ ŚREDNIMI I ZACZNĄ PODAWAĆ MEDIANĘ ZAROBKÓW

Z kraju